fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Rosyjska wpadka PROT-u

materiały prasowe
Ze względu na zaistniałą sytuację międzynarodową akcja promocyjno - informacyjna realizowana w Obwodzie Kaliningradzkim na Dzień Kobiet zostaje zawieszona
Tej treści komunikat przysłała wczoraj w nocy do redakcji dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Krystyna Hartenberger-Pater. Stało się to dziesięć godzin po tym jak szeroko informowała o specjalnie przygotowanych dla Rosjan z sąsiedniego obwodu Kaliningradzkiego "promocjach, zniżkach, pakietach pobytowych".
Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, PROT i Gdańsk zorganizowały dużą kampanię reklamową, zachęcającą mieszkańców obwodu Kaliningradzkiego do odwiedzenia w najbliższy weekend Pomorza i miasta. Zorganizowano nawet autobusy, które za darmo miały przywozić gości z Kaliningradu na zakupy do centrum handlowego Riviera w Gdyni.
Dyrektor PROT-u mówiła wtedy, że "8 marca to ważny dzień  w obu krajach, pełen  pozytywnych emocji, ciepłych słów i życzliwości. Wierzę, że obecna sytuacja polityczna nie wpłynie negatywnie na atmosferę tego święta".
W nocnym komunikacie przeprasza za to: "Wszystkie osoby, które komunikat o realizowanej kampanii zapraszającej Rosjan do odwiedzenia regionu Pomorskiego dotknął lub obraził, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna  przeprasza i zapewnia, iż inicjatywa nie miała żadnego prorosyjskiego podłoża politycznego".
Jak mówi w rozmowie z Turystyką.rp.pl Hartenberger-Pater, zawieszona została akcja informacyjna w Kaliningradzie, ale branża turystyczna na Pomorzu nie wycofuje się z zapowiedzianych promocji. Będzie kursował też darmowy autobus podstawiony przez Rvierę.
- Od kiedy wprowadzono ułatwienia małego uchu granicznego, liczba odwiedzających na Rosja podwoiła się - wyjaśnia dyrektorPROT. - Mamy bardzo dobre stosunki z Rosjanami - społeczne, gospodarcze i dyplomatyczne. Dwa lata na to pracowaliśmy - podkreśla.
- Jestem przekonana, że Rosjanie przyjadą na weekend do Gdańska i innych miejscowości na Pomorzu - dodaje.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA