fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Hasło: tańczę flamenco

Rzeczpospolita
Nowa gra miejska. Warszawa to miasto wielkich marzeń i równie wielkich rozczarowań. Doświadczyli tego bohaterowie filmu Dariusza Gajewskiego. W sobotę ich śladem można wybrać się w podróż po polskim eldorado.
W filmie „Warszawa” (nagrodzonym w 2003 roku Złotym Lwem) jeden dzień w stolicy wystarczył, by przypadkiem splotły się losy głównych bohaterów. Uczestnicy zainspirowanej filmem sobotniej gry miejskiej na odnalezienie miejsc ich spotkań będą mieć jeszcze mniej czasu.
– W ciągu dwóch godzin, od 15 zaczynając, gracze muszą dotrzeć do kilku konkretnych punktów bezpośrednio związanych z akcją filmu – mówi Marta Czajka, jedna z organizatorek zabawy. Pierwszą wskazówką dla graczy, którzy tym razem nie dostaną karty do gry, są umieszczone od piątku na stronie internetowej: www.1944.pl fragmenty filmu i fotosy.
– Te tak zwane pocztówki to tylko jedna z pomocy – mówi Anna Kotonowicz, rzecznik Muzeum Powstania Warszawskiego, organizatora gry. – Uczestnicy będą spotykać na swojej drodze agentów, od których można wydobyć kolejno słowa klucze. Jak ich rozpoznać? – Każdy z nich będzie miał w ręku czerwony rekwizyt, np. fragment garderoby – zdradza Czajka. Jak ich przekonać do mówienia? – Szepnąć hasło: „tańczę flamenco”, bo to był ulubiony taniec jednej z bohaterek „Warszawy” – mówi Czajka. Zebrane w ten sposób słowa ułożą się w hasło finałowe gry. Ci, którym uda się je odgadnąć, spotkają się o godz. 17.30 przy ul. Nowolipki nieopodal budynku z niedziałającym już neonem „Mydło i farby”. Co ciekawe – miejsce rozpoczęcia gry nie jest istotne. Każdy uczestnik może wybrać je dowolnie. Ważne, żeby na mecie mieć rozwiązanie. miejsce dowolne, sobota, start: godz. 15
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA