fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Reguła wydatkowa w finansach publicznych - do komisji

229 posłów opowiedziało się za kontynuacją prac nad nowelizacją ustawy o finansach publicznych. Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu przepadł.
W piątkowym głosowaniu posłowie decydowali o dalszych losach rządowego projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Przewiduje on wprowadzenie tylko nowych zasad kontrolowania długu publicznego (tzw. reguła wydatkowa), ale także korzystniejsze dla samorządów regulacje związane z obliczaniem indywidualnych wskaźników zadłużenia.
Ponadto projekt przewiduje rozwiązanie dla tych samorządów, które nie spełniają przewidzianego w art. 243 ustawy o finansach publicznych indywidualnego wskaźnika zadłużenia. Gmina, która z tego powodu nie może uchwalić budżetu na 2014 r., opracuje program postępowania naprawczego. Jeżeli zyska on akceptację właściwej regionalnej izby obrachunkowej, to gmina, powiat czy województwo zyskają możliwość uchwalenia budżetu lub wieloletniej prognozy finansowej.
PiS postawiło wniosek o odrzucenie projektu. Sejm zadecydował jednak, że prace będą kontynuowane w Komisji Finansów Publicznych. Sprawozdanie o projekcie komisja przedstawi Sejmowi do 24 października.
etap legislacyjny skierowano do komisji sejmowej
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA