fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Będą pracować w Boże Ciało przy węglu brunatnym

To już pewne. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego sprawdzi teren przyszłej kopalni
30 (Boże Ciało) i 31 maja Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego będzie sprawdzać przygotowania do budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego między Legnicą a Lubinem (na Dolnym Śląsku).
Szczegółowy przebieg wizyty gości z Brukseli jest teraz ustalany i zostanie w najbliższym czasie przedstawiony.
Wizyta została już oficjalnie potwierdzona. Przypomnijmy, że zaproszenie do odwiedzin skierowali do Komisji samorządowcy z aż sześciu gmin w regionie legnickim, którzy sprzeciwiają się budowie kopalni odkrywkowej w tym rejonie.
Władze gminy wiejskiej Lubin, Kunice, Miłkowice, Prochowice, Ruja, Ścinawa podkreślają, że jeśli na ich terenach powstanie odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego zrujnowana zostanie tam infrastruktura, znikną lasy, rzeki i jeziora, a w konsekwencji same gminy.
Samorządowcy uważają, że jednym z ważniejszych powodów zaproszenia międzynarodowej komisji jest fakt łamania przez władze Polski wielu przepisów (w tym Konstytucji RP) i prawa samorządów do samostanowienia.
Dlatego lokalna społeczność zwróciła się do unijnej komisji o niezależne zbadanie sprawy czyli planów budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego między Legnicą a Lubinem.
Ze wstępnych planów wizyty wynika, że członkowie Komisji spotkają się z samorządowcami i mieszkańcami regionu, którzy protestują przeciwko budowie kopalni oraz obejrzą tereny, gdzie ma powstać kopalnia.
Prawdopodobnie unijni goście z Komisji Petycji będą oglądać tereny pod przyszłą kopalnię z lotu ptaka, bo samorządowcy chcą żeby zobaczyli cały teren, najlepiej z powietrza i dlatego przygotują dla nich statek - helikopter czy samolot.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA