fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Duda o Kurskim: Widocznie uznano, że jest potrzebne wsparcie

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Zachęcam pana premiera Donalda Tuska do tego, żeby biorąc pod uwagę, że przez kilka lat pełnił bardzo eksponowane stanowisko w Unii Europejskiej, w końcu był, jak by nie było, przewodniczącym Rady Europejskiej, żeby zachęcał swoich kolegów w Brukseli do tego, aby rzeczywiście dynamiczniej realizowali programy wsparcia, które są potrzebne - powiedział prezydent Andrzej Duda.

- Dla mnie najważniejsze jest to, żebyśmy my sobie tutaj poradzili. Musimy sobie radzić najlepiej jak umiemy, żeby zrealizować nasze zobowiązania wobec naszych rodaków. Po to nas kiedyś wybrali w wyborach, żebyśmy byli skuteczni i dali z siebie wszystko, żeby im pomóc - mówił w rozmowie z Polsat News prezydent Andrzej Duda.

- Jeżeli będzie wsparcie ze strony UE, a ma być, bo takie mam informacje, że jest kwestia uruchomienia funduszy solidarnościowych, to oczywiście będzie bardzo dobrze i będzie nam łatwiej, natomiast my musimy sobie poradzić tutaj. Zakasać rękawy, tak jak to zrobiliśmy, i walczyć - dodał.

Prezydent wspomniał, że są państwa, takie jak Włochy, które są w bardzo trudnej sytuacji.

- Mam nadzieję, że nasi obywatele czują, że my dzisiaj tutaj stoimy na straży ich bezpieczeństwa i pracujemy cały czas, żeby to bezpieczeństwo było w jak największym stopniu zachowane i staramy się zaradzić temu kryzysowi, wykorzystując wszelkie dostępne ku temu środki - mówił.

- Jak widać sami musimy sobie radzić. Musimy to robić jak najlepiej. Ludzie przede wszystkim na nas liczą – patrzą na swoją władzę, na tych, których wybrali. To jest nasze zadanie, przede wszystkim rządu, moje, parlamentu, ale także i opozycji – odpowiedzialnie się zachować i czynić wszystko, żeby w jak najkrótszym czasie zastopować rozwój tej epidemii. W jak największym stopniu uchronić obywateli przed zakażeniem się - kontynuował.

Duda był pytany również o  zmiany w kierownictwie TVP. Stanowisko prezesa stracił Jacek Kurski, jednak został doradcą zarządu.

- Widocznie uznano, że jest potrzebne wsparcie doradcze byłego prezesa, takie decyzje zostały podjęte - odpowiedział prezydent.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA