fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Harvey Weinstein oskarżony o napaść seksualną w Los Angeles

AFP
W dniu, w którym rozpoczął się jego proces w Nowym Jorku, producent filmowy Harvey Weinstein został oskarżony o napaść seksualną w Los Angeles.

Biuro prokuratury hrabstwa Los Angeles oświadczyło, że oskarżenia mają związek z napaścią seksualną, której Harvey Weinstein miał się dopuścić wobec dwóch kobiet w 2013 r. Producentowi, który odrzuca oskarżenia, grozi 28 lat pozbawienia wolności.

- Jesteśmy przekonani, iż dowody wykażą, że oskarżony użył swej władzy i wpływów, by uzyskać dostęp do swych ofiar a następnie dopuścił się wobec nich brutalnej napaści - powiedziała prokurator dystryktu Los Angeles Jackie Lacey.

Weinstein stwierdził, że kobiety wchodziły z nim w relacje dobrowolnie, przyznał jednak, że "sprawił wiele cierpienia".

W poniedziałek Weinstein stawił się w sądzie w Nowym Jorku, gdzie ruszył jego inny proces o gwałt i napaść seksualną. Skandal wybuchł ponad dwa lata temu, gdy po artykułach w "The New York Times" i "The New Yorker" kilkadziesiąt kobiet publicznie oskarżyło Weinsteina o molestowanie.

Na fali oskarżeń światowy rozgłos zyskała akcja #MeToo, mająca zwrócić uwagę na problem molestowania.

W Nowym Jorku Weinsteinowi, do niedawna potentatowi amerykańskiej branży filmowej, postawiono pięć zarzutów na podstawie zeznań dwóch kobiet. Producent nie przyznał się do winy i prawdopodobnie nie będzie zeznawał. Jeśli zostanie uznanym winnym, może zostać skazany na dożywocie.

Proces ma potrwać ok. 10 tygodni.

Źródło: CNN, Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA