Znaki towarowe: Wniosek o zastosowanie procedury krajowej

Znak towarowy, którego unijna rejestracja jest zagrożona, może być wciąż przedmiotem ochrony lokalnej, na przykład na terytorium RP, dzięki procedurze konwersji.

Publikacja: 28.02.2022 12:16

Znaki towarowe: Wniosek o zastosowanie procedury krajowej

Foto: Adobe Stock

Jeżeli znak towarowy UE nie może zostać zarejestrowany przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), np. w związku ze sprzeciwem opartym na wcześniejszym prawie ważnym wyłącznie w jednym kraju lub w kilku krajach, lecz nie w całej Unii Europejskiej, zgłaszający znak unijny może zwrócić się o jego konwersję w indywidualne, krajowe zgłoszenia znaków towarowych w innych krajach, w których podstawa sprzeciwu nie ma zastosowania. Podobną możliwość ma zgłaszający, gdy spotkał się z odmowa rejestracji unijnej ze względu na występowanie określonych przeszkód bezwzględnych, takich jak np. brak charakteru odróżniającego zgłoszonego oznaczenia dla wskazanych towarów lub usług albo gdy znak ma charakter mylący, w jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Praca, Emerytury i renty
Płaca minimalna jeszcze wyższa. Minister pracy zapowiada rewolucję
Prawo dla Ciebie
Nowe prawo dla dronów: znikają loty "rekreacyjne i sportowe"
Prawo karne
Przeszukanie u posła Mejzy. Policja znalazła nieujawniony gabinet
Sądy i trybunały
Trybunał Konstytucyjny na drodze do naprawy. Pakiet Bodnara oceniają prawnicy
Mundurowi
Kwalifikacja wojskowa 2024. Kobiety i 60-latkowie staną przed komisjami