fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Czekanie na karetkę bez wyjaśnień - RPO ponownie interweniuje

Fotorzepa, Dariusz Gorajski
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich informuje, że sprawa przewożenia chorych karetką we Wrocławiu do szpitala nadal nie została rozwiązana.

Główne ustalenia przedstawicieli SOR i dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim miały polegać na korzystniejszym dla chorych kierowaniu karetek pogotowia do szpitali i wcześniejszym telefonicznym informowaniu lekarzy dyżurnych szpitali o transporcie pacjenta. Zabiegał o to m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich.

RPO zapewniano, że Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego poprowadzi stały monitoring ruchu karetek pogotowia w mieście i ich oczekiwania na pacjenta. Po analizie raportów przesłanych przez Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, dyrektorzy poszczególnych szpitali mieli wyjaśnić, dlaczego w niektórych przypadkach pacjenci zbyt długo czekali na karetkę.

Po trzech miesiącach nie widać oznak poprawy sytuacji, dlatego sprawa zostanie podjęta na nowo. Rzecznik ponownie zwróci się (BPW.7012.1.2016) do Wojewody z interwencją.

Źródło: PRO
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA