fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sąd: Ziobro musi odpowiedzieć ws. konwencji antyprzemocowej

PAP/Paweł Supernak
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zobowiązał Ministra Sprawiedliwości do rozpatrzenia wniosku Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego zwróciło się do ministra Ziobry o udostępnienie informacji publicznej w postaci projektu wypowiedzenia Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, przyjętej w Stambule dnia 11 maja 2011 r. tzw. Konwencji antyprzemocowej. Dokument ten, dotyczący planów wypowiedzenia Konwencji, został przekazany przez ministra do konsultacji międzyresortowych.

W związku z tym, iż nie otrzymało odpowiedzi złożyło skargę do sądu administracyjnego na bezczynność ministra. Do sprawy przystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich.

W ocenie PTPA oraz RPO żądany dokument podlega udostępnieniu w trybie z ustawy o dostępie do informacji publicznej, gdyż został przekazany do innych podmiotów zewnętrznych wobec urzędu Ministerstwa Sprawiedliwości. Zdaniem PTPA i RPO, nie jest więc dokumentem wewnętrznym na co wskazuje Minister Sprawiedliwości uzasadniając jego nieudostępnienie.

W czwartek Woje...

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA