#RZECZoPRAWIE: Gnacikowska o tym, kiedy do rozwodu potrzebujemy prawnika

- Rodzice nie są w stanie oddzielić konfliktu między sobą od kwestii wykonywania władzy rodzicielskiej - mówiła w programie #RZECZoPRAWIE adwokat Anisa Gnacikowska, specjalistka od prawa rodzinnego.

Publikacja: 27.06.2018 14:30

Anisa Gnacikowska

Anisa Gnacikowska

Foto: rp.pl

Zdaniem ekspertki porażka poniesiona na sali sądowej w przypadku orzekania o winie przekłada się na dalsze kontakty ws. wychowania dzieci.

 

 

- Coraz częściej strony wybierają szybki rozwód dowiadując się o tym, że może trwać kilka lat. Rezygnują ze swoich roszczeń i idą na kompromis - zauważa Gnacikowska.

 

- Mają świadomość, że taki konflikt wpłynąłby negatywnie na dzieci i dochodzą do porozumienia w kwestii nieorzekania o winie, uregulowania opieki nad dziećmi oraz alimentów - dodała.

 

Zdaniem prawniczki dużą rolę mają tu pełnomocnicy, którzy mogą ostudzić zapędy do udowodnienia własnych racji w imię dobra dzieci. 

 

- Wychodząc z sali sądowej rodzice będą musieli się kontaktować ze sobą i współpracować, by dzieci wychować - powiedziała adwokat. 
 
- Małżonkowie są też w stanie porozumieć się bez osób trzecich, ale są sytuacje, że nie potrafią ze sobą rozmawiać i w takich wypadkach rekomendowałabym pomoc prawnika - mówiła specjalistka.
 
Według ekspertki doświadczony adwokat jest zbawieniem w sprawie rodzinnej i rozwodowej. 

 
- Bardzo często, gdy przychodzą do mnie niezdeterminowani klienci, doradzam im terapię, czy spędzanie więcej czasu razem - podsumowała. 

Gnacikowska w #RZECZoPRAWIE

Zdaniem ekspertki porażka poniesiona na sali sądowej w przypadku orzekania o winie przekłada się na dalsze kontakty ws. wychowania dzieci.

Pozostało 83% artykułu
Nieruchomości
Trybunał: nabyli działkę bez zgody ministra, umowa nieważna
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Praca, Emerytury i renty
Czy każdy górnik może mieć górniczą emeryturę? Ważny wyrok SN
Prawo karne
Kłopoty żony Macieja Wąsika. "To represje"
Sądy i trybunały
Czy frankowicze doczekają się uchwały Sądu Najwyższego?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona