fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bilet do pokoju zagadek z preferencyjną stawką VAT - interpretacja podatkowa

AdobeStock
Istotą usługi świadczonej przez podatnika jest przyznanie wstępu do parku rozrywki na określony czas, a pobierana opłata uprawnia jedynie do przebywania w obiekcie i uczestniczenia w zabawie. Do takiej usługi można zastosować 8-proc. stawkę podatku od towarów i usług.

Potwierdza to dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 16 października 2019 r. (0112-KDIL2-1.4012. 415. 2019.1.JKS).

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT, który prowadzi jednoosobową działalność działalność gospodarczą sklasyfikowaną pod PKWiU 93.29.19.0 – pozostałe usługi związane z rekreacją gdzie indziej niesklasyfikowane. W ramach tej działalności oferuje klientom udział w nowoczesnej formie rozrywki, podczas której należy, pokonując kolejne pokoje i rozwiązując zagadki oraz zadania, zdobyć klucze niezbędne do zakończenia rozgrywki. Wnioskodawca oferuje różne scenariusze rozgrywki, które – dzięki wykorzystaniu scenografii, gry aktorskiej, oprawy muzycznej i elektroniki – mają wzbudzić w graczach określone emocje i zmotywować do wspólnego działania. Oferowane bilety wstępu obejmują wyłącznie prawo wstępu i uczestniczenia w zabawie, która określana jest jako interaktywny pokaz.

Czytaj także: Ro...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA