Magda Linette w 3. rundzie. Barty poddała mecz

Liderka światowego rankingu tenisistek Australijka Ashleigh Barty poddała mecz z Magdą Linette. Polka awansowała do trzeciej rundy turnieju.

Publikacja: 03.06.2021 13:11

Po pierwszym secie, przegranym 1:6, Australijka poprosiła o przerwę medyczną i długo nie wracała na kort.

Już po poprzednim meczu narzekała na ból lewego biodra, w pierwszym secie pojedynku z Polką miała problemy z bieganiem.

Barty podjęła walkę w drugim secie, ale skreczowała przy stanie 2:2.

Magda Linette, zajmująca obecnie 45. miejsce w rankingu WTA, awansowała tym samym do trzeciej rundy turnieju Rolanda Garrosa.

W pierwszej rundzie Linette pokonała Francuzkę Chloe Paquet 6:3, 6:3.

Linette piąty raz w karierze jest w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju (drugi raz w Paryżu). Jej kolejną rywalką będzie Tunezyjka Ons Jabeur rozstawiona z nr 25.
Kobiecy turniej w Paryżu stracił już nr 1 (Barty) i nr 2 (Naomi Osaka).

Dziś wieczorem około godz. 19 Iga Świątek spotka się w drugiej rundzie ze Szwedką Rebeccą Peterson.

2 / 3
Hubert Hurkacz w imponującym stylu zaczął turniej w Madrycie
WTA Madryt. Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką po dwugodzinnej bitwie
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie