fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o Trybunał Konstytucyjny

Nowi sędziowie TK zainteresowali bukmacherów

Siedziba Trybunału Konstytucyjnego
Marta Bogacz / Fotorzepa
Wszystkich pięciu sędziów wybranych przez Sejm obecnej kadencji będzie orzekać w Trybunale Konstytucyjnym do końca marca 2016 – uważają analitycy firmy bukmacherskiej STS.

W przypadku takiego zakładu kurs na „tak" wynosi - 1.35, natomiast na „nie" - 2.70. Ewentualna wygrane wynoszą odpowiednio 118,80 i 237,60 złotych za każde postawione 100 złotych.

Bukmacherzy są też przekonani, że prezydent Andrzej Duda do końca roku nie przyjmie ślubowania od trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych zgodnie z Konstytucją w poprzedniej kadencji Sejmu. Zdaniem specjalistów szanse, że tak się stanie są minimalne - kurs na „tak" wynosi 6.25, natomiast na "nie - 1.05. Oznacza to, że za każde postawione 100 złotych na tak ,a gdyby decyzja prezydenta była inna niż przewidywana, można wzbogacić się o 550 złotych.

W tej drugiej sprawie bukmacherzy mogą mieć rację, zwłaszcza, ze rano prezydent zapowiedział, że nie przyjmie głosowania od trzech sędziów wybranych w październiku, do czego zobowiązywał go ubiegłotygodniowy wyrok Trybunały Konstytucyjnego. - Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, tak jak sam z resztą Trybunał, zwany czasem sądem konstytucyjnym, nie jest sądem faktów, ale prawa - mówił prezydent.

Duda podkreślił też, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w żaden sposób nie uchyla, ani też nie unieważnia uchwał podjętych przez Sejm. - Uchwały te pozostają w mocy i prezydent RP dziś te uchwały wykonuje - powiedział prezydent.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA