fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o TK

Ziobro zapowiada możliwą wymianę prokuratorów

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że prokuratorzy, którzy nie chcą walczyć z przestępczością, zostaną pozbawieni swoich funkcji.

Zbigniew Ziobro ostrzegł, że funkcję utracą ci prokuratorzy, którzy tolerują zamiatanie spraw pod dywan. Wymienił tutaj między innymi osoby odpowiadające za Amber Gold i SKOK Wołomin. Minister sprawiedliwości podkreślił, że lepsze działanie prokuratury w sprawie Amber Gold mogłoby uratować życie wielu ludzi. 

- Dziesiątki tysięcy Polaków zachowałoby oszczędności. Ta afera zrujnowała ich życie. A pośrednią przyczyną tego był brak działań państwa - mówił w TVP Info Ziobro.

Ministra sprawiedliwości zapytano, czy gwarantuje, że nie będzie dzwonił do prokuratorów, by ręcznie sterować, już jako prokurator generalny. - Jeżeli trzeba będzie podejmować interwencję, oczywiście będę ją podejmował, ponieważ bierzemy za to odpowiedzialność - tłumaczył.

- Moi krytycy twierdzili, że dopuściłem się licznych przestępstw w czasie, gdy byłem prokuratorem generalnym. A wszystkie śledztwa, a było ich ponad 60, zakończyły się stwierdzeniem, że działałem zgodnie z prawem i na podstawie prawa - dodał.

Ziobro skomentował również nową ustawę dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem proaca TK będzie teraz usprawniona. - Robimy to po to, aby zmobilizować sędziów TK do pracy - mówił.

 

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA