Reklama
Rozwiń
Reklama

Kontrowersyjny plakat w Opolu

- Tacy chcą „edukować" Twoje dzieci. Powstrzymaj ich – głosi napis na bilbordzie, który zawisł w Opolu, przy ul. Książąt Opolskich.

Aktualizacja: 07.07.2018 13:13 Publikacja: 07.07.2018 13:09

Ten baner budzi kontrowersje w Opolu, gdzie dziś ma się odbyć I Marsz Równości.

Ten baner budzi kontrowersje w Opolu, gdzie dziś ma się odbyć I Marsz Równości.

Foto: materiały prasowe

Autorem i zleceniodawcą billboardu jest Mariusz Dzierżawski z warszawskiej fundacji Pro - Prawo do Życia. -

To odpowiedź na propagandową ofensywę, wedle której różnorodność seksualna jest czymś pozytywnym – tłumaczą pomysłodawcy.

Pod fotografią na banerze znajduje się adres strony stoppedofilii.pl - inicjatywy ustawodawczej, która zakłada karanie za propagowanie wykorzystywania seksualnego dzieci.

Autorzy inicjatywy przekonują, że edukacja seksualna prowadzona przez środowiska LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów) zdeprawuje dzieci i zachwieje ich poczuciem pewności płci.

- Ostatnie wydarzenia w Gdańsku wyraźnie pokazały że środowiska LGBT nie cofną się przed niczym, by narzucić swoją, jedynie słuszną, wizję świata. A wiadomo, że tę najłatwiej narzucić dzieciom. Seksualizująca edukacja jest więc faktem i to faktem, przed którym dzieci trzeba bronić – tłumaczą pomysłodawcy.

Reklama
Reklama

I dodają, że „w państwach, gdzie seksualizująca edukacja jest faktem, ilość współżyjących nastolatków z problemami ze swoją seksualnością zwiększa się. Wzrasta również znacznie ilość aborcji. Nie chcemy takiej przyszłości dla naszych dzieci. Dlatego kampania będzie kontynuowana – zapowiadają.

Oburzenia banerem nie kryje lokalne stowarzyszenie Tęczowe Opole. - Ten billboard jest manipulacją, bo zdjęcie przedstawia kochającą się rodzinę – mówił w Radiu Opole Maciej Kruszka, rzecznik stowarzyszenia.

Stowarzyszenie napisało, że w jego ocenie baner jest krzywdzący wobec wszystkich rodziców, którzy okazują swoim dzieciom miłość.

- Stanowczo sprzeciwiamy się, by okazywanie czułości wiązane było z pedofilią – podkreśla Tęczowe Opole w specjalnym oświadczeniu.

Dodaje w nim, że w „Polsce żyje 50 tysięcy dzieci w rodzinach jednopłciowych i ma pewność, że ci rodzice, tak samo jak rodzice heteroseksualni, mają ten sam pierwiastek rodzicielstwa i niezliczone pokłady miłości dla swoich pociech".

Tęczowe Opole skontaktowało się z amerykańską agencją prasową Associated Press, która jest właścicielem zdjęcia, chce sprawdzić czy autor billboardu miał prawo użyć fotografii.

Reklama
Reklama

- W sieci takich zdjęć jest wiele. Grafika jest autorska – odpowiedział Mariusz Dzierżawski z warszawskiej fundacji Pro - Prawo do Życia polsatnews.pl.

Dziś w Opolu odbędzie się I Marsz Równości. Organizatorzy chcieli, by patronat nad nim objął prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Jednak ten się na to nie zdecydował.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Wielka awaria energetyczna na Pomorzu. Bez prądu mieszkańcy kilku powiatów
Społeczeństwo
MSZ odradza podróże do tego kraju. „Niebezpieczeństwo zawieszenia lotów”
Społeczeństwo
Śnieżyce i silny mróz. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla Polaków
Materiał Promocyjny
Historyczne śródmieście Gdańska przyciąga klientów z całego kraju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama