fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Rosja: Jubileusz na petersburskim "Wiadukcie głupoty”

Jubilat pod wiaduktem
twitter.com
Na petersburskim "Wiadukcie głupoty" rozbił się 150 samochód..

„Wiadukt" znajduje się w Petersburgu, na skrzyżowaniu ulicy Sofijskiej (wylotowej z miasta w kierunku południowo wschodnim) i Drogi Lensowieckiej.

Jego głównym problemem jest zbyt mała wysokość. To powoduje, że duże samochody utykają pod nim.

Zrozpaczeni z powodu powtarzających się wypadków miejscowi aktywiści, 7 marca 2017 roku wywiesili na wiadukcie duży transparent: „Niebezpiecznie! Niski most! 'Gazela' nie przejedzie!". "Gazela" to rodzaj rosyjskich busów, ale przede wszystkim popularnych samochodów dostawczych.

Okazało się, że wywieszony transparent zadziałał na kierowców, jak czerwona płachta na byka. Mało który zawraca, a większość próbuje jednak przejechać uważając, że jemu akurat się uda. W ten sposób w niedzielę pod wiaduktem utknął 150 samochód.

Aktywiści, którzy zajmują się wiaduktem (zastępując władze miejskie) założyli już nawet konto na Twitterze, na którym publikują zdjęcia kolejnych, rozbitych furgonetek. W ciągu roku obiekt drogowy zyskał mało pochlebną nazwę "Wiadukt głupoty".

Teraz, z okazji 150 wypadku, jak i przypadającego właśnie 315-lecia Petersburga, aktywiści postanowili pomalować wiadukt. Może to odstraszy kierowców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA