fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Czy władze Warszawy zareagowały właściwie na awarię w "Czajce"?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
27 sierpnia doszło do uszkodzenia jednego kolektora ściekowego przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka. Nieczystości zostały skierowane do drugiej nitki, ale ta też w środę przestała funkcjonować. W efekcie zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły. Czy władze Warszawy właściwie zareagowały na tę awarię? - o to zapytaliśmy uczestników sondażu SW Research dla rp.pl.

– Uspokajam – woda w stolicy pobierana jest w bezpiecznych miejscach, regularnie badana i zdatna do picia. Współpracujemy z wojewodą i wszystkimi służbami, a o sytuacji będziemy informowali na bieżąco – mówił tuż po awarii Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Władze Warszawy podjęły też decyzję o ozonowaniu wody w miejscu, w którym ścieki są zrzucane do Wisły. Na razie nie wiadomo co było przyczyną awarii obu kolektorów. Nie wiadomo też dokładnie ile czasu zajmie ich naprawa.

Uczestnikom badania SW Research dla rp.pl zadaliśmy więc pytanie o to czy uważają, że reakcja władz Warszawy na awarię w oczyszczalni ścieków Czajka była właściwa?

22,5 proc. respondentów odpowiada na to pytanie "Tak". 32,5 proc. odpowiada "Tak", ale z zastrzeżeniem, że władze Warszawy zareagowały na awarię zbyt późno. "Nie" odpowiada 25,7 proc. uczestników badania. 19,3 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

- Częściej reakcję władz uznają za prawidłową osoby powyżej 50 lat (29%), badani o wykształceniu wyższym (24%), o dochodzie netto poniżej 1000 zł (28%) oraz ankietowani z miast id 200 do 499 tys. mieszkańców (29%) - komentuje wyniki badania Piotr Zimolzak z SW Research.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA