fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Skautki z USA apelują: Nie wolno zmuszać do przytulania

adobestock
Przed zgubnymi skutkami zmuszania dzieci do przytulania ostrzega amerykańska organizacja skautek.

W czasie spotkań rodzinnych, które mają miejsce w czasie Święta Dziękczynienia, w Boże Narodzenie czy z okazji Nowego Roku, nierzadko zdarza się, że małe dzieci są zachęcane do przytulania swoich bliskich lub innego okazywania im swoich uczuć. Jednak w czasie doniesień o powszechności molestowania seksualnego, organizacja Girl Scouts of the USA wydała specjalne przypomnienie: "Ona nie jest nikomu winna uścisku. Nawet w Święta" - informuje "Independent".

Organizacja ostrzega przed zmuszaniem niechętnych dzieci do przytulania, ponieważ jej zdaniem ustanawia to regułę, że dziecko zawsze musi fizycznie okazywać uczucia, jeśli chce tego dorosły.

"Pomyśl o tym w ten sposób: mówiąc dziecku, że jest komuś winne uścisk, tylko dlatego, że kogoś dawno nie widziało, albo dostało prezent, może prowadzić do tego, że będzie czuło, iż jej obowiązkiem jest fizyczne okazanie uczuć, gdy ktoś kupi jej obiad albo zrobi coś innego, pozornie miłego, w późniejszym życiu" - czytamy w oświadczeniu.

- Niestety wiemy, że niektórzy dorośli "polują" na dzieci, a wczesne nauczenie swojej córki o wyrażaniu zgody może jej pomóc zrozumieć jej prawa, wiedzieć, kiedy granice są przekraczane i kiedy musi szukać pomocy - tłumaczy w rozmowie z "Independent" psycholog rozwojowy Girl Scouts, dr Andrea Bastiani Archibald.

Źródło: rp.pl/ Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA