fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kolumbia nie chce świątecznego billboardu z Pablo Escobarem w Madrycie

Twitter
Na jednym z placów w Madrycie pojawiła się reklama, na której aktor wcielający się w rolę Pablo Escobara życzy "białych świąt Bożego Narodzenia". Kolumbijskie MSZ prosi o usunięcie billboardu.

Reklama znajduje się na jednej z kamienic na centralnym placu stolicy Hiszpanii, Puerta del Sol.

Zdaniem władz Kolumbii, billboard szkodzi wizerunkowi kraju. 

Na billboardzie znajduje się brazylijski aktor Wagner Moura, który wcielił się w rolę Pablo Escobara w serialu "Narcos" produkowanym przez Netflix. Na zdjęciu, mężczyzna życzy "Białego, Bożego Narodzenia". Pod życzeniami widnieje nazwa serialu oznaczająca handlarzy narkotyków. 

Reakcja na pojawienie się billboardu ze strony Kolumbii była dość szybka, gdyż reklama serialu pojawiła się na Puerta del Sol na początku grudnia. Sprawą zainteresował się najpierw ambasador Kolumbii w Hiszpanii, Alberto Furmanski, który poprosił o jej usunięcie, teraz sprawę przejął kolumbijski MSZ. W opinii szefowej kolumbijskiej dyplomacji, Marii Angeli Holguin, jej kraj długo walczył z kartelem w Medellin i nie chce być w dalszym ciągu z nim kojarzony. 

Reklama serialu "Narcos" nie spodobała się nie tylko politykom, ale także mieszkańcom Madrytu. Na portalach społecznościowych odnaleźć można komentarze oburzenia. "Zamiast ze świętym Mikołajem i śniegiem, chcą by Boże Narodzenie kojarzyło nam się z mordercą i kokainą" - napisał jeden z mieszkańców miasta.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA