Służby mundurowe

Gen. Kraszewski odzyska certyfikaty bezpieczeństwa

Fotorzepa, Robert Gardziński
Gen. Jarosław Kraszewski ma odzyskać certyfikaty bezpieczeństwa cofnięte mu przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Formalna decyzja jeszcze nie zapadła, jednak sprawa – jak dowiedziała się „Rzeczpospolita" – „jest dogadana" pomiędzy prezydentem i premierem.

Na początku grudnia gen. bryg. Jarosław Kraszewski, dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, został poinformowany przez SKW o cofnięciu mu poświadczenia bezpieczeństwa. BBN informowało, że „w uzasadnieniu decyzji nie zostały przedstawione żadne powody odebrania dostępu do informacji niejawnych".

Generał odwołał się od decyzji do premiera, a dokładnie ministra koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Jeszcze w poniedziałek Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24 upierał się, że „gen. Kraszewski nie powinien mieć dostępu do materiałów niejawnych".

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra Kamińskiego, zapewnił nas we wtorek, że postępowanie trwa. – Dokumenty wraz z wnioskiem generała wpłynęły 27 grudnia. Trwają procedury weryfikacyjne – mówi Żaryn.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL