Izabela Kacprzak

Izabela Kacprzak

Absolwentka nauk politycznych i dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego

Rada naukowa bez kobiet. Zdecydował o tym prezydent Andrzej Duda

To sam prezydent zdecydował o doborze członków rady naukowej, do której nie zaproszono ani jednej kobiety – wynika z odpowiedzi Kancelarii Prezydenta.

Wpadli polscy królowie sterydów. Sprzedawali anaboliki i leki na potencję

W internecie sprzedali 25 tys. zakazanych anabolików, hormonów wzrostu i modulatorów metabolizmu. Środki prowadzą do udaru i zawałów serca - przestrzega Polska Agencja Antydopingowa, która je zbadała.

Gram uranu jak trzy tony węgla

Polska będzie sprowadzać rudy uranu do pierwszej elektrowni jądrowej najprawdopodobniej z Kanady – za dostawę paliwa jądrowego odpowiada bowiem dostawca technologii reaktora, współnależący do kanadyjskiego Cameco.

Uszkodzenie Nord Stream: Polscy śledczy uzyskali ważne informacje

Prokuratorzy mają wykaz jednostek, w tym łodzi podwodnych, obecnych w rejonie uszkodzenia Nord Stream. Zaangażowali także ekspertów z PAN.

Od Polic do prokurator. Kulisy sprawy, za którą prokuratura chce pozbawić immunitetu Ewę Wrzosek

Znana śledcza w sprawie „wyborów kopertowych” wpadła w sidła CBA przypadkiem.

Do Polski dotarła kokaina zatopiona w cukrze

Przemyt kolumbijskiej kokainy w cukrze trzcinowym trafił do Polski. Międzynarodowa grupa była powiązana z gangiem motocyklowym Hells Angels, w Polsce wpadł odbiorca i dystrybutor - ujawnia "Rzeczpospolita".

Smutna śląska Barbórka

Nie będzie górniczej fety, kopalnia Pniówek przygotowuje się do rozpoczęcia akcji wydobycia ciał górników, którzy zginęli siedem miesięcy temu.

Prokuratura chce postawić zarzuty Ewie Wrzosek

Podsłuchiwana Pegasusem prokurator miała ujawnić szefowi biura stołecznego ratusza informacje ze śledztwa. Dowodem są SMS-y z jego telefonu – twierdzi prokuratura. Wrzosek uważa, że to manipulacja.

Odra ściekiem płynąca. Kto ma pozwolenia na zrzut ścieków do rzeki?

Zanieczyszczenia opadowe, komunalne i przemysłowe z dróg, kopalń i cementowni, a nawet wrocławskiego zoo – długa lista pozwoleń na zrzut ścieków do rzeki.

Polskie władze zaczynają oszczędzać na prądzie

Wyłączone oświetlenie elewacji Kancelarii Premiera i krótsza praca krakowskiego magistratu – m.in. tak administracja zmniejsza zużycie prądu.