Izabela Kacprzak

Izabela Kacprzak

Absolwentka nauk politycznych i dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego

Operacja dezinformacyjna wokół rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Operacja Secondary Infektion w marcu rozsiewała fałszywe informacje, o tym że prezydent Zełenski popełnił samobójstwo w bunkrze wojskowym w Kijowie - analitycy Mandiant ujawniają raport o rosyjskiej dezinformacji. Jest w nim wiele polskich wątków.

Sąd: Chybione zarzuty NIK w sprawie wyborów kopertowych. Nie było szkody PWPW

NIK prawomocnie przegrała sprawę z prokuraturą, która nie dopatrzyła się ani szkody wielkich rozmiarów, ani działania na szkodę zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA. Chodzi o druk ponad 30 mln kart do głosowania na planowane korespondencyjne wybory prezydenckie w 2020 r. Wytwórnia miała to zrobić bez umowy z ministrem MSWiA na podstawie polecenia premiera.

Pogranicznik da mandat. Nowe uprawnienia Straży Granicznej

Podobnie jak drogówka, funkcjonariusze Straży Granicznej będą mogli karać kierowców za powszechne wykroczenia na drodze.

Pracownik bukmachera stanie przed sądem. To ostatnia odsłona afery z wynoszeniem gotówki z CBA

Rusza proces pracownika STS. Odpowie za to, że nie reagował, kiedy bezrobotny mąż kasjerki z CBA na hazard wydawał miliony przywłaszczonych pieniędzy.

Rosyjskie firmy proszą o odmrożenie. Urzędnicy KAS zasypani tysiącami faktur

Sankcje nałożone na rosyjskie firmy mogą być bolesne dla ich polskich pracowników i kontrahentów. Nie ma z czego zapłacić ZUS i zaległych faktur.

Już 37 podmiotów z rosyjskim kapitałem walczy o odmrożenie części aktywów w Polsce

Do szefa Krajowej Administracji Skarbowej wpłynęło 55 wniosków od działających w Polsce rosyjskich firm dotyczących uwolnienia zamrożonych środków finansowych i zasobów gospodarczych. Złożyło je aż 37 podmiotów z listy sankcyjnej szefa MSWiA – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Które seriale i filmy rosyjskie wrócą do TVP? Masza zostaje na półce

TVP kupiła 32 licencje na filmy i seriale rosyjskie, także niezależne. Zakaz emisji jednak utrzyma.

Zablokowane miliony z ambasady. Siergiej Andriejew zarzuca Polsce naruszenie konwencji wiedeńskiej

Rosyjski ambasador złożył zażalenie na zablokowanie kont jego placówki dyplomatycznej. Zajęta przez prokuraturę kwota to niemal 5 mln zł – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Jak TVP zagwarantowała sobie widzów na wybory

Z powodu wojny w Ukrainie TVP będzie nadawała w starym standardzie naziemnym aż do końca przyszłego, wyborczego roku.

Waldemar Stachura: Górnicy to nie idioci i samobójcy

Nie ma możliwości ukrycia, jakie warunki panują na dole. Sprawdzają to nowoczesne systemy, które rejestrują każde naruszenie czujnika – mówi Waldemar Stachura, dyrektor Biura Produkcji w JSW, były dyrektor kopalni Borynia-Zofiówka.