Grażyna Zawadka

Grażyna Zawadka

Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim

Wyłudzanie podatku VAT. Kto kręcił złotym biznesem

Chcą ustalić nie tylko płotki, ale i szefów procederu - prokuratura podjęła na nowo śledztwo dotyczące wyłudzenia podatku VAT w obrocie złotem przez znaną mennicę.

Zapora ściśle tajna przechodzi przez Sejm

Rząd w rekordowym tempie przepycha w Sejmie ustawę o budowie muru na granicy z Białorusią. Opozycja domaga się szczegółowych informacji.

Sprawa prezesa NIK Mariana Banasia wraca do Sejmu

Udostępnione przez prokuraturę materiały ze śledztwa przeciwko szefowi NIK przeczytało trzech posłów. Za chwilę głosowanie nad jego immunitetem.

Kolejni wpadli za GetBack

Nowa odsłona rozliczeń sprawy GetBack. Zatrzymano osiem osób, które sprzedawały klientom feralne obligacje, na czym ci stracili 17,5 mln zł.

Powrót do ministerialnej mafii VAT

Śledczy sprawdzą, czy tzw. mały świadek koronny ze śledztwa w sprawie SKOK Wołomin stał za aferą z resortu finansów.

Sędzia nie wpisała do oświadczeń nawet 1,7 mln zł. Sprawa umorzona

CBA wykryło, że sędzia z Zielonej Góry nie wpisała do oświadczeń majątkowych nawet 1,7 mln zł. Prokuratura sprawę umorzyła, uznając, że popełniła ona błąd.

Oszukani przez lichwiarzy odzyskują własność

Prawie 20 mln zł – tyle warte są nieruchomości odzyskane dzięki pozakarnym działaniom prokuratury na rzecz osób poszkodowanych przez lichwiarzy.

Dowód osobisty z odciskiem już za miesiąc. Kancelaria Premiera naprawiła swój błąd

Kancelaria Premiera naprawiła swój błąd w przetargu na czytniki do dowodów osobistych. Kupiła droższy, ale lepszy sprzęt.

Wynajmował od Banasia kamienicę, został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy

Janusz K., który wynajmował od Mariana Banasia krakowską kamienicę, został oskarżony o wypranie miliona złotych i próbę wyprania 50 mln euro z nielegalnego hazardu.