Grażyna Zawadka

Grażyna Zawadka

Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim

Były menedżer „Lewego” oskarżony. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie szantażowania piłkarza

Groźby „w celu zmuszenia do określonego zachowania” i ujawnienie dziennikarzowi tygodnika „Der Spiegel” poufnych informacji o kontraktach piłkarskich, umowach i podatkach – Prokuratura Regionalna w Warszawie finalizuje sprawę Cezarego Kucharskiego, wieloletniego menedżera słynnego piłkarza Roberta Lewandowskiego. – 18 maja akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K. został skierowany do sądu – mówi prok. Marcin Saduś, rzecznik prokuratury.

Jak bezrobotny mąż kasjerki z CBA wydał na hazard ponad 10 mln zł?

Pracownik bukmacherskiej spółki nie przyznaje się do zaniedbań. Nie dziwi go, że bezrobotny wydał na hazard ponad 10 mln zł.

Pracownik bukmachera stanie przed sądem. To ostatnia odsłona afery z wynoszeniem gotówki z CBA

Rusza proces pracownika STS. Odpowie za to, że nie reagował, kiedy bezrobotny mąż kasjerki z CBA na hazard wydawał miliony przywłaszczonych pieniędzy.

„Najmłodszy polski milioner” Piotr K. pod sąd

180 tysięcy klientów straciło 31 mln zł – twierdzi prokuratura i oskarża Piotra K. o oszustwa.

Prezes NIK Marian Banaś nie przedstawił dowodów na to, by był inwigilowany

Rzekoma afera z „bezprecedensowym” atakiem hakerskim na telefony NIK kończy się blamażem ich autorów. Citizen Lab nie potwierdził ataku na urządzenia prezesa NIK Mariana Banasia i jego syna Jakuba, będącego społecznym doradcą – ustaliła nieoficjalnie „Rzeczpospolita”. A rzekome tysiące ataków hakerskich było efektem błędów w analizie.

Gwałty z aplikacji

„Seks, tylko pięć minut" – kilka słów łamaną polszczyzną i kierowca zatrzymuje samochód w ustronnym miejscu. Jedne kobiety są molestowane, inne gwałcone. Nasilają się napaści seksualne w taksówkach zamawianych przez Ubera i Bolta.

Zablokowane miliony z ambasady. Siergiej Andriejew zarzuca Polsce naruszenie konwencji wiedeńskiej

Rosyjski ambasador złożył zażalenie na zablokowanie kont jego placówki dyplomatycznej. Zajęta przez prokuraturę kwota to niemal 5 mln zł – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Cyberprzestępcy atakują

O blisko 200 proc. więcej prób wyłudzeń danych w sieci i rekordy dotyczące oszustw komputerowych. Hakerzy wykorzystują nawyki i słabości internautów.

Ambasador Rosji oblany farbą. Policja zrzuca winę na „emocje”

Do oblania farbą ambasadora Rosji w Polsce przyznała się ukraińska dziennikarka. Jednak ani ona, ani nikt inny nie został zatrzymany.

Fejki i oszustwa z Ukrainą w tle. CSIRT NASK ostrzega przed kampanią phishingową

Motyw wojny w Ukrainie wciąż jest wykorzystywany do dezinformacji i nowych oszustw. Jak to z użyciem znanych koncernów i wizją „zarobku” na surowcach energetycznych.