Grażyna Zawadka

Grażyna Zawadka

Dziennikarka działu krajowego

Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim

Gruzini popełniają najwięcej przestępstw ze wszystkich obcokrajowców w Polsce

Kradzieże, jazda po alkoholu, posiadanie narkotyków – Gruzini liderami przestępstw obcokrajowców w Polsce. Ułatwienia wjazdu dla Gruzinów wykorzystują także przestępcy.

Collegium Humanum. Ujawniamy: tak działała fabryka fikcyjnych dyplomów

Nawet setki lewych dyplomów ukończenia studiów, ale i doktoratów, a nawet habilitacji, mogły wyjść z uczelni rektora Pawła Cz., Collegium Humanum – „Rzeczpospolita” ujawnia, co się kryje się za zarzutami.

Bohater afery wizowej uderza w polityków PiS

Edgar Kobos w oświadczeniu: – Ta afera jest faktem. Chcę ujawnić prawdę, która będzie niewygodna dla Zjednoczonej Prawicy.

Europoseł Ryszard Czarnecki straci immunitet za fałszywe kilometrówki?

Lubelska Prokuratura Regionalna kieruje wniosek o uchylenie immunitetu europosłowi Ryszardowi Czarneckiemu – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Sąd nie zbadał, jak działa Pegasus. Oparł się na doniesieniach medialnych

Sąd uznał, że Pegasus jest nielegalny, ale nie zbadał, czy służby rzeczywiście go użyły, a wiedzę, jak działa system, zaczerpnął głównie z mediów – wskazuje prokurator w kasacji dotyczącej głośnego wyroku.

Nowa władza zarzuca starej bałagan i próbę wyciszenia sprawy granatnika

Po audycie w Komendzie Głównej Policji dotyczącym wystrzału z granatnika, szef MSWiA zapowiada nowe doniesienia do prokuratury na gen. Jarosława Szymczyka. Tymczasem w już trwającym śledztwie wciąż nie ma kluczowej opinii biegłych z zakresu badania broni wojskowej.

Znów więcej papierosów od Łukaszenki. Radykalny wzrost przemytu

O ponad 1000 proc. wzrósł w ubiegłym roku przemyt papierosów z Białorusi. Po krótkim zastoju główny „towar eksportowy” reżimu Łukaszenki znowu na topie.

Rosja wykorzystuje protest polskich rolników. To już jest wojna

Za kłopotami rolników stoi przede wszystkim Rosja, która zalewa świat i Europę swoim towarem o niskich cenach. Mamy kolejną wojnę hybrydową, a granice są nieszczelne – alarmują rolnicy.

Prawdziwa przeszłość „bimber bossa”. Jak Dariusz P. ukrywał się przed policją?

Polak, który w Wielkiej Brytanii zasłynął produkcją craftowej whisky, pod zmienioną tożsamością ukrył gangsterską przestępczość. Został złapany po 20 latach.

Spadła liczba gróźb i przestępstw z „nienawiści”? Tylko zgłaszanych

Łącznie 768 przestępstw „z nienawiści” – według oficjalnych danych. Jednak to niepełny obraz, wiele ataków jest niezgłaszanych, w innych sprawy są umarzane.