fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Gorąca końcówka roku w MON

PAP, Rafał Guz
Trwa audyt resortu obrony narodowej pod kątem działań poprzedniej ekipy. Nowe kierownictwo ministerstwa przeprowadza również reorganizację jednostek podległych i analizuje plany modernizacji armii.

Dwa tygodnie temu minister Antoni Macierewicz wydał zarządzenie o powołaniu komitetu audytu. Obsługę komitetu organizuje Biuro Audytu Wewnętrznego MON. Zgodnie z zapewnieniem Departamentu Komunikacji Społecznej MON, informacja o wynikach audytu "zostanie przesłana niezwłocznie po otrzymaniu informacji z instytucji, w kompetencjach których znajduje się przygotowanie  materiałów w sprawie".

Warto przypomnieć słowa Antoniego Macierewicza wypowiedziane na posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej pod koniec listopada: pełen audyt MON, w stanie, w jakim zastaliśmy resort, a także polską armię, będzie przedstawiony wysokiej komisji, a następnie opinii publicznej mniej więcej za miesiąc, półtora.

Decyzją ministra Macierewicza z dnia 16 grudnia, od poniedziałku Wojskowy Instytut Wydawniczy w Warszawie podlega Centrum Operacyjnemu MON. Celem działalności Centrum jest zapewnienie ministrowi warunków do kierowania resortem. Szefem Centrum jest obecnie p.o. dyrektora, płk Kazimierz Bednorz. Instytut jest m.in wydawcą miesięcznika "Polska Zbrojna".

W poniedziałek w Radomiu, w siedzibie PGZ, podpisana została umowa między Polską Grupą Zbrojeniową, Inspektoratem Uzbrojenia MON i Zakładami Mechanicznymi „Bumar Łabędy” w sprawie modernizacji 128 czołgów Leopard 2A4. Podpisano także umowę pomiędzy Zakładami Mechanicznymi „Bumar Łabędy” i Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi w Poznaniu. Umowy podpisano w obecności wiceministra Bartosza Kownackiego.

W środę szef MON powołał na funkcję pełnomocnika ds. OT kraju dr Grzegorza Kwaśniaka oraz Mariusza Maraska na stanowisko pełnomocnika i dyrektora CEK NATO.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA