Piotr Woźniak

Koronawirus: przedsiębiorcy mają więcej czasu na sprawozdania i inwentaryzacje

Dnia 31 marca weszło w życie rozporządzenie dające przedsiębiorcom, działającym na podstawie ustawy o rachunkowości i ustawy o finansach publicznych więcej czasu nie tylko na sporządzenie i opublikowanie sprawozdań, ale także m.in. na zakończenie inwentaryzacji. Ma to zapewnić firmom możliwość prawidłowej realizacji obowiązków ewidencyjnych i sprawozdawczych.

Karadžić zabierze głos podczas przesłuchania apelacyjnego

Służby prasowe dla Mechanizmu Odwoławczego Międzynarodowych Trybunałów Karnych w Hadze poinformowały, że posiedzenie apelacyjne w sprawie Radovana Karadžicia zaplanowano na 23 kwietnia.

Ratko Mladić żąda uchylenia wyroku

Były wojskowy przywódca bośniackich Serbów Ratko Mladić rozpoczął procedurę unieważnienia wyroku, skazującego go na dożywocie za ludobójstwo i inne zbrodnie przeciwko ludzkości.

Handlarz narządów złapany po ośmiu latach

Moshe Harel, obywatel Izraela oskarżony o udział w handlu narządami w związku z działalnością sieci klinik Medicus w Kosowie, został aresztowany na Cyprze, po blisko 8 latach poszukiwań.

Chcą zablokować rozliczenie zbrodni UCK

Rzecznik Stowarzyszenie Kombatantów Armii Wyzwolenia Kosowa zapowiedział, podjęcie działań mających na celu zablokowanie prac "specjalnej izby" kosowskiego wymiaru sprawiedliwości, powołanej do rozliczenia zbrodni popełnionych przez członków UCK.

Serbowie chcą blokować przystąpienie Bośni do NATO

Przywódca bośniackich Serbów Milorad Dodik zapowiedział, że będzie blokował wysiłki Bośni i Hercegowiny zamierzające do tego, by kraj ten dołączył do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Szeszelj zignorował apelację prokuratury

Vojislav Szeszelj, przewodniczący nacjonalistycznej Serbskiej Partii Radykalnej zignorował apelację prokuratury dla Mechanizmu Odwoławczego haskich trybunałów.

Podziały na Bałkanach wciąż żywe

Nacjonalistyczne reakcje na śmierć Slobodana Praljaka oraz przekonanie Ratko Mladicia i jego zwolenników, o niewinności byłego dowódcy bośniackich Serbów, wskazują, że wrogie spory będące przyczyną wojen z lat 90. i popełnionych zbrodni, są wciąż żywe.

Ratko Mladić chce odroczenia ogłoszenia wyroku

Były dowódca bośniackich Serbów Ratko Mladić, poprosił Trybunał w Hadze o odroczenie ogłoszenia jego wyroku, które zaplanowano na 22 listopada.

Finał procesu Ratko Mladicia już wkrótce

W przyszłym miesiącu zapadnie wyrok w procesie byłego dowódcy bośniackich Serbów Ratko Mladicia.