fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Rzepliński o farmie trolli w MS: wypowiedzieli bezpardonową wojnę hybrydową

Andrzej Rzepliński
tv.rp.pl
Sądownictwo to jest istotna, trzecia władza, a oni wypowiedzieli bezpardonową wojnę hybrydową - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" TVN24 profesor Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

W ten sposób były prezes Trybunału Konstytucyjnego odniósł się do ujawnionej w ubiegłym tygodniu akcji dyskredytowania sędziów, w której, według doniesień medialnych, uczestniczyli pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jego zdaniem, "po prostu taki jest los w sytuacji wojny hybrydowej, którą władza wypowiedziała Polsce". - Sądownictwo to jest istotna, trzecia władza, a oni wypowiedzieli bezpardonową wojnę hybrydową. Od samego początku - podkreślił gość "Rozmowy Piaseckiego".

W jego ocenie za akcją zorganizowanego hejtu stoi "banda łobuzów". - Oni się zgromadzili wokół pana Ziobry, zaoferowali mu swoje usługi. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że były narady, gdzie dyskutowali o tym czy, jak i kogo zaatakować - mówił były prezes TK.

W poniedziałek portal Onet.pl ujawnił, że od czerwca 2018 roku wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak koordynował akcję mającą na celu skompromitowanie co najmniej 20 sędziów sprzeciwiających się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, w tym prezesa „Iustitii" Krystiana Markiewicza, poprzez publikację anonimowych historii zawierających plotki oraz pogłoski na temat ich życia prywatnego.

We wtorek popołudniu wiceminister Piebiak podał się do dymisji. Jednocześnie zapowiedział, że pozwie redakcję Onetu za publikację. Zdaniem ustępującego wiceministra portal "rozpowszechnia pomówienia" na jego temat, "oparte na relacjach niewiarygodnej osoby".

Czytaj także:

Źródło: tvn24.pl / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA