fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

#RZECZoPRAWIE: Gontarski: Izba Dyscyplinarna uratowała TSUE

Waldemar Gontarski
tv.rp.pl
– Izba Dyscyplinarna SN pomogła Trybunałowi zejść z drogi upolitycznienia – mówił mec. Waldemar Gontarski, pełnomocnik Polski w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie pytań prejudycjalnych.

Gość Wojciecha Tumidalskiego w programie #RZECZoPRAWIE wskazał, że opinia rzecznika generalnego TSUE Jewgienija Tanczewa pojawiła się dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego, a była znana wcześniej i miała być opublikowana w czwartek. – Obserwowałem to wszystko w Luksemburgu. Nawet na stronach Sądu Najwyższego przeczytałem, że przed rozprawą 18 czerwca odbyła się tajna narada w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości – mówił Gontarski.

Zdaniem prawnika ktoś wpłynął na prezesa TSUE prof. Koena Lenaertsa i włączył do akt sprawy ponad 50-stronicową uchwałę Izby Dyscyplinarnej SN.

– Najpierw prezes Trybunału powiedział, że Izba Dyscyplinarna nie jest uczestnikiem postępowania, a później niby się nim nie stała, ale wszyscy uczestnicy postępowania 18 czerwca w trakcie rozprawy dostają teksty, o dziwo, po polsku, nieprzetłumaczone. To uratowało TSUE przed zarzutem upolitycznienia – przekonywał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA