fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędziowie podpisali list do OBWE ws. wyborów prezydenckich - teraz mają problemy dyscyplinarne

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Wszczęto postępowanie wyjaśniające wobec sędziów z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy podpisali się pod listem do Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Pod listem do dyrektora OBWE podpisało się 1278 sędziów z całej Polski. Domagali się w nim, by OBWE objęła monitoringiem korespondencyjne wybory na prezydenta w maju i wysłała na nie swoich obserwatorów. W liście podkreślali, że z powodu epidemii wielu Polaków nie będzie mogło wziąć udziału w takich wyborach.

Wśród sygnatariuszy znalazło się 31 sędziów z Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim i podległych mu sądów rejonowych.

Teraz, jak informuje portal oko.press, sędziów ściga zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim Anna Gąsior-Majchrowska. Wysyła ona właśnie do wybranych sędziów z sądów rejonowych podległych Sądowi Okręgowemu w Piotrkowie Trybunalskim wezwania do złożenia wyjaśnień. Informuje w nich, że podjęła wstępne czynności wyjaśniające w celu ustalenia znamion przewinienia dyscyplinarnego. Bo list do OBWE jest niezgodny z Konstytucją - pisze portal.

Treść pisma opublikował też na Twitterze dziennikarz RMF FM, Patryk Michalski:

Źródło: oko.press / Twitter / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA