fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Michał Dworczyk: walczymy o istnienie Unii Europejskiej

Michał Dworczyk
Michał Dworczyk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- UE powstała jako związek krajów, które traktowały się po partnersku i na uczciwych zasadach. Dziś część krajów chce to zmienić i narzucić swoją wolę, a to może doprowadzić do rozpadu UE - uważa szef KPRM Michał Dworczyk.

W środku pandemii UE ma poważny kryzys. Polska i Węgry zgłosiły weto dla planu finansowanego ratowania Europy: wartego blisko 1,1 bln euro budżetu na lata 2021–2027 i wartego 750 mld euro nadzwyczajnego funduszu odbudowy gospodarki po pandemii.

- UE stanowi grupę krajów, traktujących się po partnersku, a nie grupę szantażowania czy realizacji pojedynczych projektów urzędników unijnych kosztem innych krajów - mówił w rozmowie z radiową Jedynką szef KPRM Michał Dworczyk.

- W dłuższej perspektywie walczymy o istnienie UE. Ona powstała jako związek krajów, które traktowały się po partnersku i na uczciwych zasadach. Dziś część krajów chce to zmienić i narzucić swoją wolę, a to może doprowadzić do rozpadu UE - dodał.

Zdaniem Dworczyk politycy opozycji, którzy krytykują działania premiera Morawieckiego w Brukseli, odwracają pojęcia. - To premier Morawiecki walczy o rację stanu, suwerenność i samą UE - ocenił.

- Wierzę, że dojdzie do porozumienia. Wielokrotnie problemy, z którymi musiała mierzyć się UE, były rozwiązywane w ramach dialogu - kontynuował.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA