fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

W kwietniu rusza festiwal "Let's Start Up!"

Inicjatywa organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające przy SGH w Warszawie. Celem wydarzenia jest integracja środowiska akademickiego oraz biznesowego, a także ukazanie studentom świata startupów. Co będzie można zobaczyć podczas festiwalu?
Festiwal Let's Start Up! (LSU!) rozpocznie się 22 kwietnia konferencją Tech Expo, zaś zakończy targami Startup Day (28 kwietnia). W ramach LSU! odbędą się również dwa wydarzenia licencjonowane – 3 Day Startup (23-25 kwietnia) oraz Dragons' Den (27 kwietnia). Jak wziąć udział w festiwalu? Najprościej odwiedzić stronę internetową http://goo.gl/A46XtE lub profil festiwalu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/letsstartupsgh/. Tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Do 4 kwietnia trwają zgłoszenia pomysłów do Dragons' Den, zaś na początku kwietnia rozpoczną się zapisy dla uczestników 3 Day Startup oraz przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w Open Hours z funduszami Venture Capital w ramach Tech Expo!
Krótki opis głównych wydarzeń festiwalu:

Dragon's Den

Dragons' Den to wydarzenie licencjonowane, które zdobyło miliony fanów na całym świecie. Ideą projektu jest konfrontacja przedsiębiorców, mających genialny pomysł na biznes z inwestorami skłonnymi przeznaczyć środki pieniężne na unikatowe przedsięwzięcie, w zamian za objęcie w nim części udziałów.
Choć tylko kilka najlepszych pomysłów zostanie zaprezentowanych publicznie, to jednak dużo szersze grono przedsiębiorców weźmie udział w fazie mentoringów. Podczas konsultacji z ponad 30 mentorami (przedstawicielami funduszy Venture Capital, ekspertami ds. technologii, sprzedaży, inwestycji czy marketingu) będą oni rozwijać swoje pomysły. – Pragniemy, aby Dragons' Den stał się dla każdego uczestnika wspaniałą przygodą. Naszą ambicją jest, aby każdy kto weźmie udział w naszej inicjatywie, zrobił kolejny krok w kierunku sukcesu. Poprzez pozyskanie kapitału, poznanie potencjalnych partnerów lub po prostu zdobycie cennych porad dotyczących rozwoju biznesu – zauważa Krzysztof Teofilski, koordynator projektu Dragons' Den.
W tegorocznej edycji projektu, w charakterze inwestorów wystąpią między innymi Zbigniew Jakubas (jeden z najbogatszych Polaków, twórca grupy kapitałowej Multico, powiązany między innymi z Mennicą Polską czy grupą Newag), Anna Hejka (Założycielka i Dyrektor Zarządzający w Heyka Capital Markets Group), czy Sławomir Janiszewski (Partner Zarządzający w Equinox). Startup w 72 godziny
Brzmi nierealnie? Jednak właśnie na tym polega inicjatywa 3 Day Startup! (3DS). W dniach 23-25 kwietnia 2016 r. 45 osób wybranych na drodze dwuetapowej rekrutacji spotka się na 72 godziny, by stworzyć i opracować pomysły na innowacyjny startup. Projekt 3 Day Startup Warsaw ma na celu integrację osób związanych ze środowiskiem startupowym, popularyzację przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nowych technologii. - Fizycy i przedstawiciele innych nauk ścisłych mają laboratoria, gdzie mogą przeprowadzać różne eksperymenty. My, jako młodzi ekonomiści takiej możliwości nie mamy. Dlatego powstało 3 Day Startup, jako swoisty „eksperyment przedsiębiorczości" – mówi Wojciech Tymoszuk, koordynator 3DS Warsaw.

Co kręci przedsiębiorców?

Tech Expo to unikalna konferencją, którą wyróżnia studencki charakter i startupowa formuła. Inspirujący prelegenci, najciekawsze startupy oraz ambitni i kreatywni studenci. To wszystko sprawia, że Tech Expo jest wydarzeniem wyjątkowym. Z jednej strony pozwala zrozumieć studentom jak cenne jest doświadczenie wynikające z prowadzenia własnego biznesu, z drugiej zaś, gwarantuje przedsiębiorcom dopływ „świeżej krwi" i innowacyjnych pomysłów. W konferencji wezmą udział między innymi Eliza Kruczkowska (Prezes Fundacji Startup Poland), Karolina Piwiec (Head of Content w Brand24), czy też Ernest Wagner (CEO w Hemmes Consulting).

Poznaj świat startupów!

Let's Start Up! to jednak nie tylko szereg projektów o charakterze biznesowym. LSU! jest elementem szerszej idei popularyzacji wiedzy o startupach wśród studentów uczelni technicznych i biznesowych. Właśnie, dlatego powstaje Startupowy przewodnik. Wyjątkowa publikacja, która w przystępny sposób wyjaśnia wszystkim studentom, czym są właściwie startupy. Stanowi ona nie tylko swoiste wprowadzenie w świat starupów, ale też inspirację i pierwszy krok dla studentów do zainteresowania się alternatywną, startupową ścieżką kariery.
Ponadto już 28 kwietnia odbędą się targi pracy w startupach – Startup Day. W ramach tej inicjatywy, będzie można się przekonać, że młodzi ludzie mogą znaleźć zatrudnienie również w ciekawych startupach. To nie tylko okazja do pracy w młodym i kreatywnym zespole, ale też szansa na ciekawe zarobki i zdobycie dużego wpływu na firmę, już na początku kariery.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA