fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Razem

Zandberg: Szef PO ogłosił Koalicję Grzegorza Ze Schetyną

Fotorzepa/ Jakub Mikulski
"Schetyna stanął pod napisem JA i ogłosił Koalicję Grzegorza Ze Schetyną" - ocenił Adrian Zandberg z partii Razem, komentując decyzję Platformy Obywatelskiej o starcie w wyborach bez koalicji z PSL lub partiami lewicowymi.

- Podjęliśmy jednogłośną decyzję o formule startu - idziemy jako Koalicja Obywatelska, nie koalicja partii, ale obywateli, ludzi aktywnych, samorządowców - ogłosił w czwartek Grzegorz Schetyna.

W odpowiedzi lider SLD Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że "Grzegorz Schetyna zrobił wielki krok w stronę zwycięstwa PiS", zapowiadając jednocześnie powstanie wspólnego bloku z Razem i Wiosną. 

Z kolei politycy PSL już wcześniej politycy, że rozmowy z PO ws. wspólnego startu w wyborach parlamentarnych zakończyły się niepowodzeniem. We wtorek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z TVN24 stwierdził, że PSL idzie (do wyborów - red.) jako Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe. - Nic się nie zmieni - zapewniał.

- Schetyna stanął pod napisem JA i ogłosił Koalicję Grzegorza Ze Schetyną. Ładny symbol tego, po co Platforma oszukiwała wyborców mirażem Zjednoczonej Opozycji - skomentował na Twitterze Adrian Zandberg.

- A chodziło tylko o to, żeby osłabić konkurentów i zapewnić przewodniczącemu PO kolejne 4 lata w fotelu "lidera opozycji" - dodał polityk partii Razem.

Zandberg ma jeszcze w czwartek wieczorem spotkać się Robertem Biedroniem i Włodzimierzem Czarzastym, aby rozmawiać o utworzeniu wspólnego bloku lewicowego. Według sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wspólna lista tych trzech partii mogłaby liczyć nawet na 12,3 proc. głosów.

Dowiedz się więcej: Sondaż: Im więcej list, tym mniejsze szanse opozycji

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA