fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Czarzasty: Schetyna abdykował z pozycji lidera opozycji

tv.rp.pl
Grzegorz Schetyna zrobił wielki krok w stronę zwycięstwa PiS - powiedział na konferencji Włodzimierz Czarzasty, lider SLD, ogłaszając powstanie wspólnego bloku z Razem i Wiosną. - Moi koledzy rozwalili projekt, który miał szanse wygrać.

- Trzy partie podpisują umowę o wspólnym starcie i mówią - dość partyjniactwa - kpił Włodzimierz Czarzasty. To komentarz do zapowiedzi Grzegorza Schetyny o zmianie formuły koalicji. - Pan Schetyna miał wielkie szanse być przywódcą walczącej o demokrację opozycji . I z tej szansy nie skorzystał.

- Nie chcę tworzyć koalicji z kimś, kto nie chce wygrać - mówił Czarzasty. Komentował słowa Schetyny, który stwierdził, że będzie usatysfakcjonowany zdobyciem ok. 38 proc. poparcia w wyborach parlamentarnych.

- Tworzymy wspólny lewicowy blok. Wracają hasła państwa świeckiego, walki o prawa kobiet i mniejszości, o prawdę historyczną, o praworządność, z problemem mieszkalnictwa, o właściwe dla Polski miejsce w UE, gdzie to lewica Polskę wprowadziła. Od dziś słowo lewica będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. Powiedziałem i tak będzie - stwierdził Czarzasty. 

- Chcieliśmy w imię walki z PiS stworzyć wielki program, ale PSL chyba chce z nimi współpracować, a Grzegorz Schetyna marzy o 38-proc. poparciu - mówił lider SLD. - Chcę mieć z kim walczyć przeciwko PiS. 

Dziś o 20.30 odbędzie się spotkanie liderów SLD, Razem i Wiosny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA