fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

SLD, Razem i Wiosna razem na wybory

Włodzimierz Czarzasty, lider SLD
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
W reakcji na deklarację Grzegorza Schetyny, który zapowiedział zmianę formuły koalicji z partyjnej na otwarcie list dla społeczników, o wspólnym starcie zdecydowali liderzy SLD, Wiosny i Razem - informuje RMF FM. Wiosna i SLD już potwierdziły te doniesienia.

Liderzy trzech ugrupowań mieli już zawrzeć wstępne porozumienie, deklarując chęć utworzenia wspólnego bloku.

Już na dzisiejszy wieczór zaplanowane są pierwsze rozmowy. Jak pisze RMF FM, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty do ostatniej chwili miał nadzieję, że w Koalicji Obywatelskiej znajdzie się miejsce dla SLD.

Dziś jednak Grzegorz Schetyna ogłosił, że Koalicja Obywatelska składać się będzie z PO. .Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej, samorządowców i działaczy organizacji pozarządowych.

- Czasy polityki transakcyjnej się skończyły - mówił lider PO. - Piszemy nowy porządek, zapraszamy ludzi dobrej woli.

Biedroń i Czarzasty potwierdzają

Liderzy SLD i Wiosny potwierdzili doniesienia RMF FM.

- Tworzymy wspólny blok lewicy, która po wielu latach podziału wspólnie pójdzie do wyborów. W praktyce nie dzieli nas nic prócz drobnych różnic programowych i szyldów partyjnych - mówił Biedroń. - Lewica zawsze odnosiła zwycięstwo, kiedy szła do wyborów zjednoczona.

Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty z kolei stwierdził, że podejmując tę decyzję Grzegorz Schetyna abdykował z pozycji lidera opozycji.

Powstanie bloku lewicowego potwierdził też Adrian Zandberg, szef Razem.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA