fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przegląd prasy

Sądny dzień Breivika, Trybunału i emerytur

Fotorzepa, Waldemar Kompala
Media nie mogą uwierzyć, że Breivik, który został skazany za zabicie ponad 70 osób, wygrał w sądzie, bo był nieludzko traktowany, nie dziwią się jednak, że władza zbojkotowała Trybunał. Rzeczpospolita pisze jeszcze o nowym kryzysie wokół wieku emerytalny.

Na portalach, Twitterze, FB pojawiły się zdjęcia nieludzkiego pokoju rekreacyjnego i tego, w którym mieszka BreivikJerzy Haszczyński pisze: coraz większe szaleństwo i pokazuje artykuł konwencji praw człowieka, który zdaniem sądu złamano.

W tym czasie w Trybunale Konstytucyjnym trwa Zgromadzenie ogólne, które tak jak wszyscy się spodziewali władza zbojkotowała. „Gazeta Wyborcza” poświęca jednak temu wydarzeniu całą pierwszą stronę i zapewnia w tytule, że sędziowie stoją murem za prawem. Natomiast Mateusz Rzemek z „Rzeczpospolitej” zdążył ustalić, że związkowcy i pracodawcy nie mogą się dogadać w sprawie wieku emerytalnego. Ani jedni, ani drudzy nie godzą się na kompromisową propozycję 61 i 66 lat. Paweł Jabłoński, wicenaczelny „Rz” przekonuje w komentarzu, że warto walczyć o kompromisowe rozwiązanie problemu emerytalnego zaproponowane przez Radę Dialogu Społecznego.

„Dziennik Gazeta Prawna” opisuje zapewne jeden z pierwszych wyroków, w którym sąd jasno napisał, że nie zasądził żądanej kwoty, bo matka może złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w ramach programu 500 plus. Jednym słowem jeśli rząd szybko nie doprecyzuje programu 500 plus, zyskają na nim również alimenciarze

Z kolei Puls Biznesu pisze w artykule pt. „Wiara, nadzieja, deficyt”, że Ministerstwo Finansów ma już plan zaciśnięcia pasa, w którego realizację wątpią jednak ekonomiści, bo nie uwzględnia konsumpcji wyborczego menu i opiera się na sporym optymizmie co do kondycji gospodarki.

W tym wszystkim ginie informacja o Google, którego Androida prześwietla Komisja Europejska. Według jej wstępnej opinii w mobilnym systemie operacyjnym Android nadużywa swojej dominującej pozycji prawo. Google może mieć kłopoty, które wielu użytkowników smartfonów mogą jednak ucieszyć.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA