fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Przeciwko Marszowi Równości: Lider kiboli z samorządowcami PiS

Obroniliśmy Katedrę pw. Wniebowzięcia NMP w #Białystok. Wielkie podziękowania wszystkim białostoczanom przywiązanym do tradycyjnych wartości! - napisał na Twitterze autor tego zdjęcia, radny PiS w Sejmiku podlaskim Sebastian Łukaszewicz
Twitter/Sebastian Łukaszewicz
Tomasz P., pseudonim Dragon, kibol podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, brał udział w sobotniej kontrmanifestacji przeciwko Marszowi Równości w Białymstoku u boku samorządowców PiS - informuje TVN24

Mężczyzna był działaczem "Dzieci Białegostoku" - stowarzyszenia kibiców Jagiellonii Białystok.

Tomasz P. był trzykrotnie karany - za napaść z bronią lub innym niebezpiecznym przedmiotem na funkcjonariusza publicznego, podżeganie do napadu,w którym zginęła jedna osoba oraz za zastraszanie świadków innego napadu.

Prokuratura w Białymstoku prowadzi od 2013 roku śledztwo,w którym Tomasz P. podejrzewany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która m.in. czerpała korzyści majątkowe ze zorganizowanej prostytucji, organizowała ustawki kiboli, a także o publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa i nawoływania do nienawiści na tle rasowym i narodowościowym.

Według prokuratury śledztwo jest w fazie końcowej i wkrótce gotowy będzie akt oskarżenia.

Podczas sobotniego marszu Równości w Białymstoku Tomasz P., w koszulce z napisem "Białystok przeciwko zboczeńcom", wraz z samorządowcami PiS - radnym Sebastianem Łukaszewiczem i Robertem Jabłońskim, p.o. dyrektora gabinetu marszałka województwa podlaskiego, zatrzymywał  i instruował przeciwników Marszu Równości.

Tomasz P. początkowo zaprzeczał, że brał udział w kontrmanifestacji, potem odmówił rozmowy z dziennikarzem TVN24.

Szef stowarzyszenia "Dzieci Białegostoku", organizatora sobotniej kontrmanifestacji, Adam Tołłoczko, przyznał, że Tomasz P., mimo że "dyrygował" przeciwnikami Marszu Równości, nie pełnił wówczas żadnej funkcji porządkowej, a od kilku lat w ogóle nie jest związany z kibicowskim stowarzyszeniem.

Samorządowcy PiS Sebastian Łukaszewicz i Robert Jabłoński nie zareagowali na prośby dziennikarzy o kontakt.

W sprawie ich udziału w kontrmanifestacji prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA