fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jackowski: Verhofstadt to rosyjski agent. Belg odpowiada

Guy Verhofstadt
Youtube
Skoro jestem rosyjskim szpiegiem, to dlaczego jestem na czarnej liście Putina? - tak zareagował Guy Verhofstadt na słowa Jana Marii Jackowskiego (PiS), który zarzucił mu, że działa na korzyść Rosji.

Guy Verhofstadt, szef Porozumienia Demokratów i Liberałów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim odpowiedział polskiemu posłowi na Twitterze.

Jan Maria Jackowski wypowiedział się na temat byłego premiera Belgii podczas programu Wirtualnej Polski #dziejesienazywo

- Pan Verhofstadt, który jest szefem frakcji liberałów i demokratów, jest rosyjskim agentem wpływu w Parlamencie Europejskim, ponieważ spółka, z którą jest związany, pracuje z Gazpromem. W najlepszym razie jest pożytecznym idiotą - powiedział wówczas. Ocenił, że działania Verhofstadta przynoszą szkodę Polsce i Unii Europejskiej, a korzyści przynoszą Rosji.

Słowa Jackowskiego odbyły się szerokim echem w zagranicznych mediach, docierając też do Verhofstadta, który skomentował je na Twitterze. "Plotka głosi, że jestem rosyjskim agentem. Dlaczego w takim razie ejstem na czarnej liście Putina?" - pytał ironicznie.

 

Jak przypomina Wirtualna Polska, Verhofstadt był zwolennikiem rezolucji PE na temat Polski. Belgijski polityk lobbował również za tym, by znalazły się w niej, obok sprawy konfliktu wokół TK, również inne zapisy, np. na temat ustawy inwigilacyjnej. 

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA