fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W CV potrzebne są konkrety, a nie opis stanowiska

Bartłomiej Piwnicki
materiały prasowe
Każdy z was zadał sobie chociaż raz w życiu pytanie: jak napisać dobre CV, aby dostać wymarzoną pracę? Postaram się w prosty sposób na nie odpowiedzieć w poniższym tekście.

Wielu z was, chcąc pokazać jak bardzo dużo obowiązków ma w swojej pracy, stara się wypisać w CV ich pełną listę, doprowadzając tym rekruterów do szaleństwa. Brakuje zaś konkretów, na które my czekamy.

O jakie konkrety chodzi? W przypadku menedżerów, którzy zarządzają zespołami oraz budżetami, należy w pierwszej kolejności opisać te dwa fakty: ile osób wam podlega oraz za jakie pieniądze odpowiadacie. Kierownik handlowy nie musi na przykład opisywać szczegółowo swoich obowiązków. Oczywiste jest, że taka osoba zarządza sprzedażą, prowadzi negocjacje z klientami itd. Dużo lepszym rozwiązaniem jest opisanie w punktach prowadzonych projektów oraz pochwalenie się sukcesami. Warto podeprzeć się podaniem konkretnych liczb, np. danych o wzroście sprzedaży w okresie od – do w wysokości kilku/kilkunastu procent, czy też przekroczeniem założonego planu sprzedaży o kilka/kilkanaście procent.

Menadżer finansowy może się na przykład pochwalić red...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA