fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Hołownia: Dlaczego oni to robią? Bo mogą

Fotorzepa, Jakub Czermiński
"Jeśli władza zachowuje się nieprzyzwoicie należy ją zmienić. Trzeba tylko przekonać ludzi, którzy nie wierzą, że to możliwe. Że ślubu z nimi nie braliśmy" - napisał w mediach społecznościowych lider Polski 2050 Szymon Hołownia, komentując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego na temat sprawowania funkcji przez RPO po wygaśnięciu jego kadencji.

Trybunał Konstytucyjny orzekł dziś, że Adam Bodnar, którego kadencja jako RPO skończyła się we wrześniu ubiegłego roku, nie może sprawować swojej funkcji. Przepis wejdzie w życie po 3 miesiącach od opublikowania w Dzienniku Ustaw.

Oznacza to, że jeśli do tego momentu Sejm i Senat nie wybiorą nowego rzecznika Praw Obywatelskich, urząd ten pozostanie nieobsadzony.

"Co z tego, ze w partyjnym widowisku w roli „stron postępowania wystąpili” wnioskodawca poseł Ast z PIS, przedstawiciel Sejmu poseł Mularczyk z PIS, przedstawiciel prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry (koalicjant PIS), sędzia sprawozdawca Stanisław Piotrowicz były poseł PIS i sędzia Bartłomiej Sochański były kandydat na prezydenta Szczecina z PIS. I oczywiście Julia Przyłębska, prezes owego zgromadzenia - towarzyskie odkrycie prezesa PIS?" - pytał we wpisie na Facebooku Szymon Hołownia.

Przypomniał, że w składzie, który wydał orzeczenie, zasiada "sędzia-dubler", a Adam Bodnar został odwołany, bo Senat skutecznie blokuje powołanie na jego następcę "partyjnego kolegi" rządzących, Bartłomieja Wróblewskiego.

"Dlaczego oni to robią? Bo mogą" - skwitował Hołownia.

Dodał, że władzę, która zachowuje się nieprzyzwoicie, trzeba zmienić, a aby tego dokonać, trzeba przekonać ludzi, że to jest możliwe. "Że ślubu z nimi nie braliśmy. Przekonamy" - zakończył Hołownia

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA