fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Kazachstanu kazał rządowi podać się do dymisji

AFP
Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew nakazał rządowi podać się do dymisji, ponieważ ministrowie i bank centralny nie zdołały poprawić standardu życia obywateli.

Na stronie prezydenta pojawiło się oświadczenie. Nursułtan Nazarbajew poinformował, że państwowe programy są wdrażane, jednak "nie ma konkretnych rezultatów w wielu ważnych dziedzinach".

"Zbyt mało miejsc pracy jest tworzonych, szczególnie na obszarach wiejskich. Małe i średnie przedsiębiorstwa nie stały się motorem wzrostu" - uważa prezydent.

Nowy rząd "musi wypracować skuteczne kroki w celu poprawy standardu życia, stymulowania gospodarki i realizacji celów strategicznych" - poinformował Nazarbajew.

Tymczasowym premierem został pierwszy wicepremier i były szef kolei państwowych Kazachstanu Temir Zholy. Zastąpił on Bakytżana Sagyntajewa, który kierował rządem od września 2016 roku.

Nazarbajew, który rządzi Kazachstanem od prawie 30 lat, w tym miesiącu wywołał spekulacje, że być może przygotowuje się do ustąpienia. Zwrócił się do Rady Konstytucyjnej o wyjaśnienie, jakie uprawnienia będzie posiadał po zakończeniu kadencji.

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA