fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jest koalicja PiS-PSL w powiecie sieradzkim

Fotorzepa, Robert Gardziński
Drogi, edukacja i rozwój regionu - to priorytety koalicji PSL-PiS w powiecie sieradzkim (woj. łódzkie). „Koalicjanci, kierując się interesem mieszkańców powiatu sieradzkiego, w poczuciu odpowiedzialności wobec wspólnoty samorządowej, postanawiają utworzyć koalicję w Radzie Powiatu Sieradzkiego” – czytamy w oświadczeniu cytowanym przez „Dziennik Łódzki”.

Koalicja oburzyła już polityków PO.

Wybrany z okręgu sieradzkiego poseł Platformy Cezary Tomczyk napisał na Twitterze: „Wincenty Witos powiedział „Tam gdzie zaczyna się interes narodu, tam kończy się interes partii. Starosta sieradzki Mariusz Badzior (PSL) właśnie podpisał koalicje z PiS-partią antydemokratyczną”.

W powiecie PSL uzyskało 9 mandatów, 9 miało PiS, a 5 – popierany przez Koalicję Obywatelską i SLD  lokalny komitet.

Liderzy PSL deklarowali wielokrotnie przed wyborami, że na poziomie sejmików koalicje z PiS są wykluczone.  Po wyborach Władysław Kosiniak-Kamysz mówił jednak, że na niższych poziomach nie są wykluczone.

- Mówiliśmy o poziomie politycznym, a to poziom regionalny, gdzie jest PiS w postaci liderów ogólnopolskim, gdzie próbuje się korumpować i wyciągać naszych radnych. Nie będziemy upolityczniać dziury w drodze – komentował w TVN24 30 października zawarcie podobnej jak w powiecie sieradzkim koalicji w powiecie chełmskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA