fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korekta zeznania PIT nie uwolni od daniny solidarnościowej

Księgowa
Księgowa
Adobe Stock
Przedsiębiorca, który dzięki uldze B+R obniżył swoje dochody poniżej miliona złotych, nie może odzyskać daniny solidarnościowej, którą zapłacił przed zastosowaniem ulgi.

Korekta zeznania rocznego, w której przedsiębiorca obniżył swój dochód do opodatkowania PIT, nie ma wpływu na podstawę obliczenia daniny solidarnościowej. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił w interpretacji z 23 października 2020 r. (0115-KDIT3.4011.516.2020.1.KR) na jakich zasadach należy płacić daninę.

Sprawa dotyczyła podatnika, który jest osobą fizyczną i wspólnikiem w spółce cywilnej. W zeznaniu PIT-36L za 2019 rok wykazał w pozycji 46 „dochody do opodatkowania" w wysokości przekraczającej kwotę 1 mln zł. Od nadwyżki ponad tę kwotę zapłacił daninę solidarnościową w wysokości 4 proc., którą wykazał w deklaracji DSF-1.

Czytaj także: PIT: korekta rocznego zeznania podatkowego

Już po terminie rozliczenia rocznego wspólnicy spółki cywilnej skorzystali z ulgi na działalność badawczo- rozwojową, o której mowa w art. 26e ust. 1 ustawy o PIT. Podatnik złożył korektę PIT-36L, w której wskazał stosowne koszty kwalifikowane do ulgi B+R, w...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA