Tego samego popołudnia, kiedy mój artykuł pojawia się w sieci, 21 listopada 2017 r., Katarina Frostenson odzywa się do przyjaciół. Dzwoni między innymi do Horace'a Engdahla i Jayne Svenungsson, która niebawem wstąpi w szeregi Akademii Szwedzkiej. Mówi im, że wokół jej męża Jeana-Claude'a Arnaulta uknuto spisek, wyjaśnia im, kto go zorganizował i jaki jest jego cel.
Ponadto Frostenson pisze maila do wszystkich członków Akademii, podpisując go nazwiskiem swoim i Arnaulta. Proszą ich o spotkanie przed planowym czwartkowym zebraniem w celu poinformowania o tym, co „może leżeć u podłoża kłamstw".
Para proponuje, że oboje wypowiedzą się podczas spotkania wstępnego przed zebraniem w sali sesyjnej. Zwykle członkowie gromadzą się w bibliotece, rozmawiają, komentują nowe książki i czasopisma rozłożone na dębowym stole. Nikomu poza królem i Akademią Szwedzką nigdy wcześniej nie pozwolono pojawić się podczas tych spotkań.
Horace Engdahl szybko ...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.