fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Budka: Nieprzemyślany ruch Adamowicza

tv.rp.pl
- Ruch Pawła Adamowicza jednak jest ruchem trochę nieprzemyślanym - ocenił w RMF FM Borys Budka z Platformy Obywatelskiej, komentując zapowiedź obecnego prezydenta Gdańska, który zapowiedział ubieganie się o kolejną kadencję.

Dzień wcześniej twardo na temat startu Adamowicza w wyborach samorządowych wypowiedział się Paweł Rabiej z Nowoczesnej. - Ma już pięć kadencji w samorządzie. Wystarczy. Chcemy znaleźć wspólnie innego kandydata niż pan prezydent Adamowicz - zapowiadał w Radiu Zet.

Pytany o kandydaturę Adamowicza i ewentualne jej poparcie przez PO, polityk tej partii Borys Budka stwierdził, że Platforma jeszcze nie podjęła decyzji. - Mówiliśmy od początku, że rozważamy kilka opcji w tym Jarosława Wałęsę i Agnieszkę Pomaskę. Ale rozmawiamy z naszym koalicyjnym partnerem, z Nowoczesną, z ruchami miejskimi i ten ruch Pawła Adamowicza, którego ja cenię za jego dorobek w samorządzie, za 20 lat rozwoju Gdańska, jednak jest ruchem trochę nieprzemyślanym - ocenił.

- Ja jestem przekonany, że dla dobra samorządu, dla dobra Gdańska, dla tego, by nie oddawać Gdańska w nieodpowiedzialne ręce tym, którzy uwielbiają centralizację i rządzenie z Warszawy, że jednak z tego ruchu można się wycofać i o tym będziemy z Pawłem rozmawiać - zapowiedział polityk. - Można wykorzystać doświadczenie samorządowe (Adamowicza), ale są takie momenty, kiedy należy pamiętać, że gramy w zespole - zaznaczył.

Budka przypomniał, że Platforma opowiadała się za limitem dwóch kadencji na stanowiskach prezydentów miast. - Dwie 5-letnie kadencje dla samorządowców, dla władz wykonawczych. Podobnie jak z prezydentem RP. I to jest rozwiązanie, które na przyszłość będzie funkcjonować - mówił.

Źródło: rp.pl/ RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA