fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Artur Boruc zostaje w Legii, podpisał nowy kontrakt

Artur Boruc
fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
Artur Boruc zostaje w Legii Warszawa. Piłkarz podpisał kontrakt do końca czerwca 2022 r. - podaje Onet, powołując się na władze stołecznego klubu.

Artur Boruc rozegrał w barwach Legii Warszawa pięć sezonów, z czego cztery na początku swej seniorskiej kariery (2001-2005). W obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 29 meczach i 13 razy zachował czyste konto.

W kończącym się sezonie Legia zapewniła już sobie tytuł mistrzowski. Dla Artura Boruca to drugie takie trofeum wywalczone z Legią.

Jak podał Onet, bramkarz przedłużył umowę ze stołecznym klubem, podpisując kontrakt do 30 czerwca 2022 r.

- Artur prezentuje wielką klasę sportową i swoją postawą na boisku w tym sezonie wiele razy udowodnił, że jego umiejętności i zaangażowanie to ogromna wartość dla zespołu. To urodzony przywódca, który dzieli się swoim doświadczeniem, motywuje innych i w trudnych momentach bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Liczę, że Artur będzie kluczową postacią, która pomoże nam w realizacji najważniejszych sportowych celów w przyszłym sezonie, jakim są występy w fazie grupowej europejskich pucharów - powiedział Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Artur Boruc rozegrał w barwach Legii 117 spotkań, został najstarszym zawodnikiem w Ekstraklasie, który zdobył tytuł Mistrza Polski. W reprezentacji Polski Boruc wystąpił 65 razy i jako bramkarz jest pod tym względem rekordzistą.

Uczestniczył w mistrzostwach świata w 2006 r. i mistrzostwach Europy w latach 2008 i 2016 r. Grał w lidze szkockiej, włoskiej i angielskiej. Do Legii Warszawa wrócił w sierpniu 2020 r.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA