Serie A: Napoli efektownie wygrywa, Zieliński z asystą

Napoli pokonało Lazio Rzym 5:2 w meczu 32. kolejki Serie A - czytamy w Onecie. Asystę w tym meczu zaliczył pomocnik reprezentacji Polski, Piotr Zieliński.

Aktualizacja: 23.04.2021 05:49 Publikacja: 23.04.2021 05:40

Dzięki wygranej Napoli wskoczyło na piąte miejsce w tabeli, gwarantujące w przyszłym sezonie grę w Lidze Europy - zauważa Onet.

Do czwartego w tabeli Juventusu drużyna z Neapolu traci dwa punkty. Czwarte miejsce gwarantuje prawo do grę o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Napoli na prowadzenie wyszło dzięki rzutowi karnemu skutecznie wykonanemu przez Lorenzo Insigne. Na 2:0 podwyższył Matteo Politano.

Po zmianie stron do bramki gości trafił Zieliński, ale gol nie został uznany, bo Polak znajdował się na spalonym.

W 53. minucie drugiego gola zdobył Insigne, który popisał się efektownym uderzeniem pod porzeczkę z 16 metrów.

W 65. minucie Zieliński podaniem znalazł Driesa Mertensa, który podwyższył wynik na 4:0. Wtedy do głosu doszli jednak goście - po stracie Zielińskiego w środku pola Ciro Immobile znalazł się w sytuacji sam na sam z Aleksem Meretem i pokonał bramkarza Napoli.

W 74. minucie drugiego gola dla gości zdobył z rzutu wolnego Sergej Milinković-Savić.

Ostatnie słowo należało jednak do Napoli - w 80. minucie Victor Osimhen ustalił wynik meczu na 5:2.

2 / 3
Kylian Mbappe po siedmiu latach żegna się z Paryżem. Transfer do Realu coraz bliżej
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym