fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Ronaldo naruszył przepisy antycovidowe? Jest śledztwo

Cristiano Ronaldo
AFP
Cristiano Ronaldo został objęty śledztwem w sprawie naruszenia protokołu związanego z COVID-19 - informuje Onet. Informację przekazał minister sportu Włoch Vincenzo Spadafora.

Portugalski gwiazdor uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas zgrupowania reprezentacji Portugalii, już po występie w towarzyskim meczu z Hiszpanią i Francją w ramach Ligi Narodów. Z tego powodu piłkarz opuścił spotkanie ze Szwecją (3:0).

Cristiano Ronaldo natychmiast rozpoczął samoizolację. Portugalskie media publikowały jego zdjęcia, gdy przebywa w jednym z hoteli. Piłkarz zresztą czuł się na tyle normalnie, że żądał powtórki testów, by wykluczyć ewentualną pomyłkę i konieczność niepotrzebnego wykluczenia z gry.

Po kilku dniach CR7 postanowił wrócić do Włoch, co uczynił prywatnym samolotem. Portugalczyk z powodu zakażenia opuścił remisowy mecz Juventusu z Crotone, zwycięstwo w Lidze Mistrzów z Dynamem Kijów oraz kolejny podział punktów z Hellasem Werona.

Jak poinformował minister sportu Włoch Vincenzo Spadafora, cytowany przez Onet, obecnie służby sprawdzają, czy przylotem do Italii C. Ronaldo nie naruszył protokołu bezpieczeństwa związanego z walką z COVID-19. - Z tego, co wiem, pojawił się we Włoszech bez upoważnienia władz i instytucji medycznych, dlatego sądzę, że mogło dojść do przekroczenia zapisów protokołu. Jest to teraz oficjalnie badane - stwierdził w rozmowie z Rai Tre. - Ten wirus pokazał już wielokrotnie, że nie wybiera i każdy musi się stosować do zaleceń. Tylko solidna i odpowiedzialna postawa pozwoli nam na skuteczną walkę - dodał.

W czwartek okazało się, że CR7 nadal ma pozytywny wynik, co praktycznie miało wykluczyć go z meczu Ligi Mistrzów z FC Barcelona i pojedynku z Leo Messim. Protokół UEFA zakłada, że piłkarz musi być "negatywny" co najmniej na tydzień przed meczem. Tymczasem władze Juventusu walczą jeszcze o możliwość gry.

Szansą dla gwiazdy Juve ma być interpretacja badań, ponieważ miano wirusa ma mieć u niego już bardzo niskie wartości. Szefowie Juventusu będą chcieli kolejnego badania na 48 godzin przed meczem, a później 24 godziny przed spotkaniem, które miałoby dopuścić C. Ronaldo do gry. Decyzja leży w rękach UEFA, która mogłaby utworzyć precedens w odniesieniu do piłkarza.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA