Magdalena Zapart

Absolwentka archeologii i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, redaktor

Deblowa porażka Igi Świątek w Indian Wells

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands prowadziły już 6:1, 4:1, ale poległy w rywalizacji z niezwykle utytułowaną parą Su-Wei Hsieh/Elize Mertens. Tajwanka i Belgijka zaliczyły wspaniały comeback i po wygraniu drugiego seta triumfowały w niezwykle emocjonującym super tie-breaku 10:8 - podaje Onet.

Znamy uczestników II etapu Konkursu Chopinowskiego

Decyzją Jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zydroń do II etapu zakwalifikowało się 45 uczestników reprezentujących 14 krajów.

Francuzi pokonali Belgów w półfinale Ligi Narodów

Reprezentacja Francji po pokonaniu Belgii 3:2 awansowała do finału Ligi Narodów, w którym zmierzy się z Hiszpanią - informuje Onet.

Duterte zapowiada polityczną emeryturę. "Odczuciem Filipińczyków jest to, że nie mam kwalifikacji"

Filipiński prezydent Rodrigo Duterte zapowiedział, że nie będzie kandydował na wiceprezydenta w przyszłorocznych wyborach i wycofa się z polityki.

Koronawirus w Polsce: kolejny dzień z ponad tysiącem przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w codziennym komunikacie o 1344 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły 23 osoby.

Największa w historii liczba chińskich samolotów wtargnęła w tajwańską przestrzeń powietrzną

Tajwan poinformował, że 38 chińskich odrzutowców wojskowych wleciało w piątek do jego strefy obrony przeciwlotniczej. To najwięcej w historii.

"Wszystkie nasze strachy" najlepszym filmem festiwalu w Gdyni

Złote Lwy 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył obraz "Wszystkie nasze strachy" w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta. Nagrody aktorskie dla Marii Dębskiej, Sławomiry Łozińskiej, Jacka Belera i Andrzeja Kłaka.

Legia przegrała 2:3 z Rakowem Częstochowa

Legia Warszawa przegrała czwarty mecz w tym sezonie w Ekstraklasie. Mistrzowie Polski przegrali 2:3 z Rakowem Częstochowa, który może świętować wygraną przy Łazienkowskiej po raz drugi w tym sezonie - informuje Onet.

Wybory w Niemczech: AfD padła ofiarą dowcipnisiów

Dowcipnisie podający się za firmę kurierską zdobyli kontrakt od skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) na dystrybucję miliona ulotek wyborczych - zamiast tego odesłali je do biur partii na dwa dni przed niedzielnymi wyborami.

Katarzyna Niewiadoma z brązowym medalem kolarskich MŚ

Katarzyna Niewiadoma wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Wygrała Włoszka Elisa Balsamo, a drugie miejsce zajęła Holenderka Marianne Vos - informuje Onet.