Magdalena Zapart

Magdalena Zapart

Absolwentka archeologii i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarka, redaktorka

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 339

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

Petr Pavel wybrany na nowego prezydenta Czech

Emerytowany generał Petr Pavel został nowym prezydentem Czech. W II turze pokonał byłego premiera i przewodniczącego ruchu ANO Andreja Babiša.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 333

24 lutego 2022 roku rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski oddaje hołd Ukraińcom, którzy zginęli na wojnie.

Morawiecki: Europa i Ukraina wygrają tę wojnę, z Niemcami lub bez

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada zbudowanie „mniejszej koalicji” krajów gotowych wysłać czołgi i inny sprzęt do Ukrainy.

Strzelanina w Kalifornii, jest wiele ofiar

Dziesięć osób zginęło w strzelaninie podczas obchodów chińskiego Nowego Roku Księżycowego w Monterey Park, w Kalifornii. Kolejne dziesięć jest ranne.

Zamieszki w Brazylii: prezydent Lula wymienia dowódcę armii

Prezydent Brazylii Luiz Inácio Lula da Silva zwolnił szefa armii kraju dwa tygodnie po zamieszkach w stolicy. Generał Julio Cesar de Arruda pełnił tę funkcję dopiero od 30 grudnia – został nominowany tuż przed wygaśnięciem mandatu byłego prezydenta Jaira Bolsonaro.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 332

24 lutego 2022 r. rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę.

Zełenski: Ukraina jest odpowiedzialnym graczem na światowym rynku żywności

„Ukraina zawsze była i zawsze będzie odpowiedzialnym uczestnikiem relacji na światowym rynku żywności. Nawet po ataku terrorystycznym ze strony Rosji, nadal dostarczamy żywność do krajów na całym świecie. Chociaż Rosja zablokowała nasze porty nad Morzem Czarnym, znaleźliśmy dyplomatyczny sposób na wznowienie eksportu” – zwrócił się do uczestników Konferencji Ministrów Rolnictwa w Berlinie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Pochowany mąż Rosjanki odnalazł się w ukraińskiej niewoli

Rosjanka pochowała zapieczętowaną trumnę męża – zanim dowiedziała się, że ten żyje i przebywa w niewoli.

Nie żyje senator Marek Plura

W wieku 52 lat zmarł Senator RP Marek Plura, który piastował mandat senatora X kadencji z okręgu katowickiego - podał Senat RP. Polityk od kilku dni przebywał w szpitalu.