Magdalena Zapart

Absolwentka archeologii i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, redaktor

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 74

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę.

Obrońcy Azowstalu: nie poddamy się

Ukraińscy obrońcy huty Azowstal zapewnili, że będą się bronić póki starczy im życia.

Prezydent Zełenski w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. "Polacy nie zapomnieli, na czyjej ziemi naziści rozpoczęli swój marsz"

"Czy wiosna może być czarno-biała? Czy istnieje wieczny luty? Czy te złote słowa zostały zdewaluowane? Niestety Ukraina zna odpowiedzi na wszystkie te pytania. Niestety odpowiedzi brzmią „tak” - powiedział prezydent Zełenski w czarno-białym nagraniu zrealizowanym w zmasakrowanej przez Rosjan Borodziance.

Wielka Brytania obiecuje dodatkowe 1,3 mld funtów wsparcia wojskowego dla Ukrainy

1,3 miliarda funtów wsparcia wojskowego zostanie przekazane przez Wielką Brytanię siłom ukraińskim w walce z inwazją Rosji.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 69

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Według Ołeksija Daniłowa, sekretarza Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, przed dokonaniem inwazji Rosja poinformowała Węgry, że zamierza zaatakować Ukrainę.

Boris Johnson: Ukraina zwycięży, Ukraina będzie wolna

Boris Johnson przemawiał do ukraińskiego parlamentu za pośrednictwem łącza wideo, mówiąc Radzie Najwyższej: „Ukraina zwycięży, Ukraina będzie wolna”.

Rosja oskarża Izrael o wspieranie „neonazistów” w Ukrainie

Moskwa oskarżyła Izrael o wspieranie „neonazistów” w Ukrainie, co jeszcze bardziej nasiliło konflikt, który wybuchł po raz pierwszy, gdy minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow wygłosił bezpodstawne twierdzenie, że Adolf Hitler miał żydowskie pochodzenie.

Papież Franciszek: Wiktor Orban powiedział mi, że Putin planuje zakończyć wojnę 9 maja

Papież Franciszek powiedział w wywiadzie dla Corriere della Sera, że węgierski premier Victor Orban powiedział mu podczas spotkania pod koniec kwietnia, że ​​rosyjski prezydent Władimir Putin planuje zakończyć inwazję na Ukrainę 9 maja – w Dzień Zwycięstwa Rosji.

Brytyjczycy: Rosyjskie wojsko znacznie słabsze po inwazji

Brytyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało codzienny raport wywiadowczy na temat wojny w Ukrainie.

Wściekłość Izraela po twierdzeniu Ławrowa, że ​​Hitler był po części Żydem

Izrael zareagował z furią po tym, jak rosyjski minister spraw zagranicznych stwierdził, że nazistowski przywódca Adolf Hitler „miał żydowską krew”.