Magdalena Zapart

Absolwentka archeologii i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, redaktor

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 220

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. W piątek Władimir Putin ogłosił włączenie do Rosji czterech ukraińskich obwodów. Ukraińskie władze informują o rosyjskich atakach rakietowych na Mikołajów i Odessę.

Kadyrow: Moskwa powinna rozważyć "niskowydajną" broń jądrową na Ukrainie

Ramzan Kadyrow, marionetkowy przywódca Czeczenii, oświadczył, że Moskwa powinna rozważyć użycie broni nuklearnej o niskiej wydajności na Ukrainie.

Rosja potwierdza, że jej wojska opuściły Łyman

Rosyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że wycofało rosyjskie wojska ze strategicznego miasta Łyman we wschodniej Ukrainie.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 217

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W RB ONZ prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski mówi, że Rosja nie powinna mieć prawa do posiadania broni atomowej.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 209

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy mówi, że ciała, ekshumowane w rejonie iziumskim, noszą ślady tortur.

Świat żegna królową Elżbietę II. Uroczystości pogrzebowe w Londynie

W Londynie 19 września odbywa się pogrzeb Elżbiety II. Najdłużej panująca w historii Wielkiej Brytanii królowa zmarła 8 września.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 188

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski zapowiada zepchnięcie Rosjan do granic Ukrainy.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 186

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę.

Zmarł Tadeusz Ferenc, wieloletni prezydent Rzeszowa

W wieku 82 lat po długiej chorobie, w otoczeniu najbliższych, zmarł były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

ISW: Kremlowi brakuje rekrutów na wschodzie

Według Instytutu Studiów nad Wojną Rosja nie może kontynuować wysiłków rekrutacyjnych w regionach peryferyjnych i może być zmuszona do pozyskiwania żołnierzy w centralnej i zachodniej części kraju.