ŁKS Łódź jedną nogą w I lidze

ŁKS Łódź przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1 w wyjazdowym meczu 1. kolejki rozgrywek w grupie spadkowej Ekstraklasy. Porażka łodzian oznacza, że mają oni już tylko czysto teoretyczne szanse na utrzymanie się w Ekstraklasie, do której wrócili w sezonie 2019/2020 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 20.06.2020 11:53 Publikacja: 20.06.2020 11:43

Losy spotkania rozstrzygnął w 45. minucie Damjan Bohar, którego świetnym podaniem obsłużył Sasa Żivec. Bohar, w sytuacji sam na sam, wygrał pojedynek z obchodzącym w dniu meczu 40. urodziny Arkadiuszem Malarzem - relacjonuje Onet.

Mecz był pierwszym, od czasu przerwy spowodowanej pandemią, spotkaniem Ekstraklasy rozgrywanym z udziałem publiczności. Na stadion weszło 4021 fanów Zagłębia Lubin (mecze rozgrywane są bez udziału kibiców gości).

ŁKS od 39. minuty grał w dziesiątkę po tym jak za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Jakub Wróbel.

Przed wyrzuceniem go z boiska Wróbel zdobył gola, ale sędzia - po analizie VAR - stwierdził, że przed pokonaniem bramkarza strzałem głową odepchnął obrońcę i bramka nie została uznana.

Grający w osłabieniu ŁKS mógł wyrównać w 90. minucie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maciej Dąbrowski uderzał piłkę głową, ale futbolówka trafiła w słupek.

Porażka ŁKS-u oznacza, że na sześć meczów przed końcem sezonu łodzianie mają 14 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli.

2 / 3
Kylian Mbappe po siedmiu latach żegna się z Paryżem. Transfer do Realu coraz bliżej
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym