Ekstraklasa: Cenne punkty Arki, przegrana Korony

Arka Gdynia wygrała z Zagłębiem Lubin 3:2 a Korona Kielce przegrała u siebie z Rakowem Częstochowa 0:1 w meczach drugiej serii gier w grupie spadkowej Ekstraklasy - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 23.06.2020 22:43 Publikacja: 23.06.2020 22:30

Arka wyszła na prowadzenie w 20. minucie po tym jak sędzia - po skorzystaniu z VAR - podyktował rzut karny po tym jak Fabian Serrarens trafił piłką w rękę Alana Czerwińskiego w polu karnym Zagłębia. Karnego na gola zamienił Michał Nalepa - relacjonuje Onet.

Na 2:0 Arka podwyższyła w 42. minucie - znów w jednej z głównych ról wystąpił Serrarens, który wstrzelił piłkę w pole karne, a płaskie dośrodkowanie wykorzystał Maciej Jankowski.

Zagłębie w pierwszej połowie zdołało jeszcze zdobyć gola kontaktowego - Filip Starzyński z linii końcowej dograł w pole karne, co wykorzystał Bartosz Białek.

W 66. minucie Zagłębie wyrównało po uderzeniu z dystansu Dejana Drażicia. Chwilę później jednak Arka zadała decydujący cios - Mateusz Młyński znalazł pod bramką Jankowskiego, a ten zapewnił Arce wygraną 3:2.

Z kolei w Kielcach mecz Korony z Arką rozstrzygnął się już w piątej minucie - po akcji Frana Tudora Piotr Malinowski wślizgiem wbił piłkę do bramki gospodarzy - relacjonuje Onet.

Arka dzięki wygranej odskoczyła na trzy punkty od przedostatniej w tabeli Korony. Obie drużyny znajdują się obecnie w strefie spadkowej - ekipa z Gdyni traci do niezagrożonego spadkiem z Ekstraklasy miejsca pięć punktów.

W dwóch pozostałych wtorkowych meczach ŁKS Łódź przegrał na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1:3, a Wisła Kraków wygrała u siebie z Wisłą Płock 1:0. Takie wyniki oznaczają, że ŁKS został pierwszym w tym sezonie spadkowiczem.