Eliminacje Euro 2020: Izrael potknął się na Macedonii

Izrael nieoczekiwanie tylko zremisował z Macedonią Północną 1:1 w meczu grupy G eliminacji Euro 2020 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 06.09.2019 05:05 Publikacja: 06.09.2019 04:55

Remis w meczu "polskiej" grupy oznacza, iż już w piątek Izrael może spaść na trzecie miejsce w tabeli - wystarczy, że Austria wygra u siebie z outsiderem grupy G, Łotwą - zauważa Onet.

Izrael miał szanse by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w spotkaniu z Macedończykami. W 24 minucie Munasa Dabbur strzelił gola dla wicelidera grupy G, ale sędzia nie uznał bramki z powodu zagrania ręką strzelca. Niedoszły strzelec gola na początku drugiej połowy był po raz kolejny bliski otworzenia wyniku spotkania, ale trafił w słupek.

Izrael na prowadzenie wyprowadził w końcu Eran Zahavi, który wykorzystał dobre dogranie Manora Solomona i z kilku metrów bez problemu dopełnił formalności.

Kiedy wydawało się, że Izrael kontroluje już spotkanie, w 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arijan Ademi popisał się strzałem w okienko bramki, nie dając szans bramkarzowi Izraela.

W 80. minuty świetnej okazji na rozstrzygnięcie losów meczu nie wykorzystał Zahavi. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Izrael po pięciu rozegranych meczach ma na koncie 8 punktów. Macedonia z pięcioma "oczkami" zajmuje w niej przedostatnie miejsce.

2 / 3
Kylian Mbappe po siedmiu latach żegna się z Paryżem. Transfer do Realu coraz bliżej
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym