Ekstraklasa: Cracovia Kraków - ŁKS Łódź 1:2

ŁKS Łódź wygrał w Krakowie z Cracovią 2:1 w meczu 2. kolejki Ekstraklasy - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 27.07.2019 22:36 Publikacja: 27.07.2019 22:24

Trener Cracovii, Michał Probierz

Dla beniaminka było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ekstraklasy. W pierwszej kolejce ŁKS na własnym boisku zremisował 0:0 z Lechią Gdańsk - czytamy w Onecie.

Łodzianie wyszli na prowadzenie w 16. minucie - wtedy to Dani Ramirez obsłużył dobrym podaniem Łukasza Sekulskiego, który wygrał pojedynek jeden na jednego z Michalem Peskoviciem.

Na 2:0 ŁKS podwyższył w 55. minucie, kiedy to Michał Helik przy wślizgu w polu karnym zagrał piłkę ręką. Rzut karny na bramkę zamienił Maksymilian Rozwandowicz.

Cracovia zdołała na to odpowiedzieć jedynie bramką Sergiu Hanki w 90. minucie.

Cracovia - ŁKS Łódź 1:2 (0:1)

Bramki: Sergiu Hanca (90) - Łukasz Sekulski (16), Maksymilian Rozwandowicz (56-karny)

Żółte kartki: Michał Helik, David Jablonsky - Adrian Klimczak, Jan Sobociński

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)